Hokej

Červenka: Snad jsem se konečně chytil

Červenka: Snad jsem se konečně chytil

V zápase Slavie se Zlínem se dvakrát do černého trefil domácí Roman Červenka a Slavia i díky němu vyhrála 6:2.

Slávistický útočník tak v posledních dvou kolech prolomil střeleckou smůlu. V nedělním utkání proti Karlovým Varům se trefil jednou a byla to vítězná trefa. Ve středečním zápase si na své konto připsal góly dva a opět ten jeden byl vítězný. Zdá se, že nalezená střelecká forma mu znovu vrátila chuť do hokeje.

Najednou to tam přestalo padat…

"Už jsem z toho byl docela špatný. Myslím, že mi příprava vyšla celkem slušně, ale najednou mi to tam přestalo padat. Naštěstí se vyhrávalo, což je důležité. Ale já nyní doufám, že jsem se snad konečně chytil," oddechl si po těžkém zápase se Zlínem Červenka, ve kterém domácí rozhodli až v poslední třetině, kterou vyhráli 4:0.

Poctivě vydřené tři body

Slavia sice vyhrála vysoko 6:2, na vítězství se ale pořádně nadřela. Do poloviny zápasu domácí prohrávali a definitivně soupeře zlomili až ve třetí třetině. "Řekli jsme si, že musíme zvýšit agresivitu a ještě více po nich jít. To se nám myslím podařilo. Hned na začátku třetí třetiny jsme dali gól, což rozhodlo celý zápas," pochvaloval si šikovný útočník.


Po utkání prozradil hlavní plány slávistů, na kterých se dohodli během přestávky po druhé třetině. "Měli jsme za úkol hlavně více střílet. Do té doby jsme puk honili po koutech, což bylo špatně. Řekli jsme si, že střely mohou přijít odkudkoliv."


A byl to právě Červenka, kdo dostal Slavii hned v první minutě závěrečné třetiny do důležitého vedení, které nakonec bylo rozhodující. "Byl tam nahozený puk a před brankou výborně zabojoval Tomáš Micka. Šel do souboje s bekem, mě tam nechali úplně volného a naštěstí jsem to trefil," usmál se po utkání Červenka.

Vítězný gól? Hokejová lahůdka

Vítězný gól trefil parádně. Jeho střela byla tak prudká, že se hned odrazila ven z branky a hosté dlouho reklamovali, že se jednalo o tyčku. Na řadu přišly dlouhé protesty. "Asi chtěli, aby se na gól kouknul videorozhodčí. Já jsem ale jasně viděl, že puk šel do polštáře za břevnem, takže jsem byl v klidu," prozradil nakonec dvojnásobný úterní střelec.


Slavia vyhrála v 7. kole poprvé v této sezoně více než o jednu branku. "Nám to je ale jedno, jestli vyhrajeme o čtyři góly nebo o jeden. Důležité jsou pro nás tři body a ty máme. Snad to tak bude pokračovat," uzavřel Červenka.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události