Plekanec v přípravných zápasech NHL válí

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec má formu jako hrom. Ve dvou zápasech nastřílel tři góly.

V pondělním zápase se trefil do sítě Bostonu. Gólová trefa ho určitě potěšila, ale na vítězství to nestačilo. Hned v dalším duelu si ale vše vynahradil. Jeho Montreal porazil Buffalo 3:2 a Plekanec vstřelil hned dva góly.

Utkání v režii Plekance a bratří Kosticynů

Vedle Plekance se ve skvělém světle předvedli také bratři Kosticynové z Běloruska. Sergej přihrával Plekancovi na jeden z jeho gólů, Andrej sám jeden gól dal a také na jeden Plekancovi přihrál.

Utkání vypadalo celkem jednoznačně, po dvou třetinách vedli Canadiens 3:0 a zdálo se, že nic nemůže zdramatizovat jejich cestu k prvnímu vítězství v přípravě. Jenže ve třetí třetině se v dresu Buffala nejprve prosadil Derek Roy a v desáté minutě snížil na rozdíl jedné branky nováček Nathan Gerbe, který se snaží prosadit v týmu šavlí.

Čtyři z pěti útočníků Floridy bodovali

V zápase Calgary s Floridou se v dresu hostů představila hned pětice českých útočníků. A od trenéra Petera DeBoera to byl evidentně dobrý tah, protože hned čtyři z nich se mu odvděčili dobrými výkony a pomohli k výhře 3:2. Gólovou trefu zaznamenal Rostislav Olesz a po asistenci si připsali Michal Frolík, Kamil Kreps a Radek Dvořák. Jediný z Čechů, kdo se nezapsal do statistik zápasu byl mladík Michal Řepík, ale ten pobyl na ledě jen necelých šest minut.

Po utkání zářil trenér DeBoer spokojeností. "Vítězství je vítězství,“ řekl. "Nezáleží na tom, jestli je před sezonou, po sezoně nebo sezona. Chceme pořád vyhrávat. Kluci hráli výborně, tvrdě makali a vydřeli vítězství,“ dodal.

Rangers nestačili na Tampu

Hráči New Yorku Rangers v zápase prohrávali už 0:3, ale v závěru druhé a třetí třetiny dokázali alespoň zkorigovat skóre na 2:3, když se trefili Girardi a Sjöström. Prohru ale už Jezdci odvrátit nedokázali.

Svou první branku v normální hrací době vstřelil Steven Stamkos, talentovaný útočník Tampy. Trenér domácích Barry Melrose také poprvé poslal na led útok ve složení Malone - Stamkos - Vrbata a daná trojice se hned dobře uvedla. Ve stejném složení by měla nastupovat také v úvodu nové sezony NHL.

Výsledky přípravných zápasů:

NY Islanders - Boston 2:1pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. Sim, 63. Smith - 29. Wideman.

Montreal - Buffalo 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 11. a 38. PLEKANEC, 34. Kosticyn - 42. Roy, 50. Gerbe.

Tampa Bay - NY Rangers 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 12. Craig, 28. Stamkos (R. VRBATA), 30. St. Louis - 40. Girardi, 58. Sjöström.

Chicago - Columbus 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 24. Pelletier, 25. Versteeg, 51. Sharp, 54. Brouwer - 25. Chimera (VORÁČEK), 31. NOVOTNÝ, 49. Picard.

St. Louis - Dallas 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 1. McDonald, 18. Stempniak, 23. Boyes - 4. Eriksson, 57. Avery.

Calgary - Florida 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 24. Boyd, 40. Iginla - 22. Booth (FROLÍK), 51. OLESZ (KREPS), 57. Bouwmeestek (DVOŘÁK).

Vancouver - Edmonton 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Hordichuk, 23. Grabner - 6. Brodziak.

jpz, TN.cz

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.