Hokej

Jágr: Chci do Omsku Sušinského!

Český hokejový útočník Jaromír Jágr by v kádru Omsku rád přivítal Maxima Sušinského.

Jágr se nechal po vítězství nad Metallurgem Novokuzněck slyšet, že by byl rád, kdyby vedení Avangardu "hodilo laso“ Maximu Sušinskému, který dostal padáka z SKA Petrohrad.

Je Jágr generálem Omsku i mimo led?

V Omsku aby si skoro začali zoufat. Nejdřív kvůli české hokejové hvězdě skončil hlavní kouč Avangardu Sergej Gersonskij, jehož trenérské praktiky české hvězdě neseděly. Pak si kladenský rodák sám vybral nového trenéra a nyní si hodlá prosadit další změnu v týmu. "Rád bych viděl v Avangardu Maxima Sušinského," řekl Jágr s úsměvem na tváři. "Je to excelentní hráč a může nám hodně pomoct."


"Měl sice nějaké spory s vedením svého týmu, ale to se stává," zlehčoval situaci nejsledovanější hráč Kontinentální hokejové ligy. "Až se vrátíme do Omsku, tak zjistím, co a jak," dušoval se Jágr. "Myslím, že se mnou bude souhlasit jak management týmu, tak trenéři a určitě ani fanoušci nebudou proti jeho příchodu," plánuje si elitní útočník.

Rebel Sušinskij?

Jágrem zmíněný Maxim Sušinskij byl vyhozen z klubu SKA Petrohrad poté, co se vulgárně vyjádřil o výsledcích týmu a jeho možnostech v boji o Gagarinův pohár. V současnosti má pozastavenou hráčskou činnost a nejspíše ho čeká disciplinární řízení. Sušinskij patří ke stabilním členům ruské reprezentace.

Fleming do své nové funkce zatím nebyl jmenován…

Jakékoliv kroky by však měly počkat až do návratu do Omsku, kde by měl tým konečně převzít nový hlavní trenér. Tím by měl být Kanaďan Wayne Fleming. Vedení klubu ho však stále oficiálně do funkce nejmenovalo a vyčkává. Možná proto, že Jestřáby po odvolání Gersonského vede Nikitin, který před tím působil v roli asistenta. A ten je velice úspěšný. Avangard pod ním ještě neprohrál.


Naposledy v úterý porazil Omsk Metallurg Novokuzněck 3:2 a výkon týmu si pochvaloval i samotný Jágr, který dal úvodní branku hostů. "Z mého pohledu to bylo dobré utkání. Metallurg hrál disciplinovaně a byl těžkým soupeřem. Pro nás je ale podstatné, že jsme vyhráli," poznamenal k duelu dvojnásobný vítěz Stanley Cupu. "Náš útok s Jakubem Klepišem a Dimitrijem Pestunovem byl dost nebezpečný," žertoval Jágr, který se musí ještě v dalších zápasech obejít bez Pavla Rosy. Rosa vypadl ze sestavy Jestřábů kvůli vyřizování formalit, kolem svého působní v KHL.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události