Fotbal

Fotbalový reprezentant Šimák dluží 400 tisíc za zničený byt!

Fotbalový reprezentant Šimák dluží 400 tisíc za zničený byt!

Jan Šimák stále nemá vyřešenou svou bohémskou minulost a musí zaplatit za poničený byt. Prý žil jak kočovník.

Jan Šimák, geniální fotbalista s neuvěřitelným citem pro hru, důrazný v zakončení, silný v soubojích jeden na jednoho, mozek mužstva. Na druhou stranu také vyvrhel, vymetač nočních podniků, nezodpovědný hráč a nezkrotný rebel. Všechny tyto charakteristiky na českého záložníka sedí.

Podívejte se, jak Jan Šimák válel v dresu Hannoveru:


Velké peníze za poničený byt

Jan Šimák v současné době válí v dresu bundesligového Stuttgartu, ale v dobách, kdy se více než na stránkách sportovních listů objevoval v bulvárních denících, dokázal prohýřit noc ve společnosti alkoholu a především výherních automatů. Výsledkem takovéhle jedné „pařby“ je i poničený byt. A právě kvůli němu bude muset Šimák sáhnout do své pokladničky, aby zaplatil odškodné v hodnotě 15 500 eur (374 tisíc korun). Soud v Hannoveru Šimákovi nařídil, aby tuto částku zaplatil za škody, které na bytě způsobil.

O mě beze mě

Sám Šimák poslední fázi soudu přítomen nebyl, protože se s týmem připravuje na středeční pohárový zápas proti Bielefeldu. U soudu se nechal zastupovat svým právním zástupcem, který odvedl velmi dobrou práci a Šimákovi nějaké to euro ušetřil. Majitel bytu totiž požadoval téměř 23 000 eur, ale právník to „usmlouval“ na 15 500 eur. Šimák prý dlužil majiteli bytu nejen za poničený interiér, nezbytné opravy, ale dokonce i za nájemné. Inu, hrací automaty v bohémských dobách byly přednější než nějaký nájem.

Prý bydlel jako kočovník

Ještě před verdiktem padala u soudu ostrá slova. "V bytě to vypadalo, jako by tam bydlel spíš nějaký kočovník. Když zmizel, ani nevrátil klíče a nekomunikoval, takže jsme ho museli nahánět," prohlásil zástupce majitele bytu. Klíče z Šimáka prý nakonec vymohli až v létě 2007, kdy se ze Sparty vrátil do druholigové německé Jeny.

Fotbalové výslunní v Hannoveru a následný pád do tmy

Všechno začalo v roce 2003. Šimák se tehdy vrátil do Hannoveru na hostování z Leverkusenu. Sehnal si byt za 1030 eur měsíčně, ale po šesti odehraných zápasech se vypařil. Ještě před svým zmizením stihl podle majitele byt notně pošramotit několika divokými mejdany. Po několika měsících se vynořil v Čechách. Chtěl skončit s kariérou, ale angažovala ho pražská Sparta a s podmínkou krátkého pobytu v protialkoholní léčebně jej opět poslala do světa velkého fotbalu.

Zase začal žít fotbalem

V létě 2007 zamířil Šimák do druholigové Jeny, kde oprášil své jméno do takové míry, že jej letos zlanařil ambiciózní Stuttgart. Trenér Armin Veh je s ním náramně spokojený a hovoří o něm jako o jednom z nejlepších fotbalistů bundesligy.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události