Fotbal

Laštůvkova chyba potopila West Ham

Český gólman Jan Laštůvka si zachytal v Carling Cupu za Kladiváře, ale zápas se mu hrubě nepodařil.

Pokud by to šlo, český brankář Jan Laštůvka by nejraději zapomněl na svůj nevydařený debut v dresu londýnských Kladivářů. Jeho hrubá chyba totiž stála tým z Upton Parku postup do další fáze Carling Cupu.

West Ham prožívá tragický týden

Celý klub West Ham United prožil hrozný týden. V úterý se představitelé klubu dozvěděli, že budou muset zaplatit odškodné ve výši 30 milionů liber (asi 912 milionů korun) konkurenčnímu Sheffieldu United, na jehož úkor se West Ham loni zachránil. Den poté už hráči museli nastoupit k utkání Carling Cupu na hřišti druholigového Wattfordu. "Utkání přišlo v ten nejhorší možný moment,“ uvedl nový trenér West Hamu Zola.


Zdroj: oficiální zdroj

Dal šanci Laštůvkovi, to se mu vymstilo

Trenér West Hamu Zola si myslel, že když dá českému brankáři šanci zachytat si v pohárovém zápase, tak Laštůvka chytne šanci za pačesy. Přeci jenom je to zkušený gólman, který zažil několik zahraničních angažmá včetně angažmá v anglické lize. Ale Zola se šeredně mýlil, protože Laštůvka při vysokém míči uspěchaně vystartoval z brankové čáry a snažil se míč chytit. Centr ale podcenil a míč zcela minul. Ten spadl na nešťastníka Mullinse, kterému byl připsán vlastní gól. "Chtěl jsem se naštvat, ale k čemu by mi to bylo?,“ uvedl lakonicky Zola.

Zola Laštůvku nezatracuje

West Ham hrál bídně a debutující gólman ve druhém poločase musel vytasit dva parádní zákroky, aby udržel tápající tým nad vodou, ale ani to mu neupevnilo pozici. "Byl to zápas, který ukázal dva brankáře ve výtečné formě, nakonec ho ale rozhodla nešťastná chyba jednoho z nich," komentoval Laštůvkův výkon deník The Independent, který považuje Laštůvkovu minelu za vyšší spravedlnost. Watford totiž v neděli "inkasoval" v zápase s Readingem gól poté, co míč překročil čáru mimo branku. I proto fanoušci Watfordu z legrace sborově oslavovali nepovedené střely vedle jako gól.


"Nemůžu mu nic vytknout, předvedl skvělý zákrok i krátce před tím, než měl nehoráznou smůlu," prohlásil po zápase italský kouč.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události