Fotbal

Ronaldinho v Miláně paběrkuje. Chytí se, nebo je definitivně za zenitem?

Ronaldinho v Miláně paběrkuje. Chytí se, nebo je definitivně za zenitem?
Zdroj: tn.cz

Brazilský kouzelník přicházel na San Siro s pověstí fotbalového génia, jenže zatím zahřívá jen lavičku náhradníků.

Když si italský premiér a majitel AC Milán Silvio Berlusconi v létě ukázal na kreativního střelce Ronaldinha, leckdo pochyboval o tom, že je tato investice opravdu rozumná.

Nejlepší hráč světa z roku 2005 stagnuje už delší dobu

Osmadvacetiletý fotbalista totiž už dlouho nepřipomínal útočný tank, který dříve bez problémů rozjezdil obranu kteréhokoliv soupeře. A své “vyhasnutí“ potvrzuje i nyní v Miláně, kde byl po dvou kolech soutěže Serie A posazen na lavičku náhradníků.

Je to jen shoda náhod, nebo procitnutí z růžového snu?

Ronaldinho doplatil na nevydařený úvod ročníku, ve kterém Milán prohrál obě úvodní utkání. To by možná nemělo tak závažné následky, kdyby se “rossoneri“ neutkali s nováčkem z Boloni a podprůměrným Janovem… Právě proti druhému jmenovanému se Ronaldinho prezentoval trapným výkonem zcela bez šťávy, kvůli němuž ho kouč Carlo Ancelotti stáhnul ze hřiště už po prvním poločase.

Jankulovski se ho zastává

V následujících vítězných duelech s Curychem (3:1, Pohár UEFA) a Laziem Řím (4:1, Serie A) tak začal jen na lavičce a na trávník se podíval až na závěrečných dvacet minut, respektive půl hodiny.


“Ale třeba v prvním zápase patřil mezi nejlepší. Udělal pět šest gólových přihrávek, bohužel útočníci ani jednu neproměnili,“ brání svého kolegu český zadák Marek Jankulovski. Jenže na to už se nikdo ptát nebude – na hřišti Janova Ronaldinho vybouchl a spekulovalo se, že to bylo i proto, že noc před utkáním proflámoval se svými spoluhráči s brazilské reprezentace.


Zdroj: tn.cz

Vytoužená posila? Ale kdeže…

Celá věc je ještě pikantnější, když vezmeme v potaz to, že brazilský střelec se v italské metropoli neměl vůbec hlásit. Berlusconi se netajil záluskem na úplně jiné ryby – zabijáka z Chelsea Didiera Drogbu a zkázonosnou věž Emmanuela Adebayora z Arsenalu. Ani na jednoho z nich však Milánští neměli natolik tučný měšec, aby ho na San Siro skutečně přivedli.


A tak se musel řešit plán B. Ten zněl jasně: přivést útočníka s hvězdným jménem, který umí dávat branky, a je to i dostatečně velké jméno pro zmlsané fanoušky. Berlusconi se rozhodl řídit hlavně druhou tezí a do týmu koupil Ronaldinha s navrátilcem Andrejem Ševčenkem.


Částka za Brazilce se zastavila na 21 milionech eur, suma vydaná na nákup “Ševy“ zůstala nezveřejněna – i tak je ovšem jasné, že na Apeninský poloostrov nepřicházel za babku...

Omlátí to fanoušci Berlusconimu o hlavu?

No a jak vypadá návratnost vynaložené investice? Po čtyřech odehraných zápasech v tomto ročníku se v útoku Milána usídlila dvojice mladíků Pato – Marco Borriello, která zatím působí mnohem svěžejším dojmem než jejich trochu “vyčpělí“ kolegové.


“Nevím, zda je špatné období už za námi, ale spokojení být stále nemůžeme. Na špatném startu se podílel každý, nebudu hledat žádné obětní beránky,“ poznamenal Ancelotti.


Opravdu prozíravá slova. Máslo na hlavě totiž mají všichni – Ronaldinhem začínaje, Berlosconim konče…

Ondřej Huml, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události