Hokej

Zápas NHL Prahu nudit nebude, slibují organizátoři

Zápas NHL Prahu nudit nebude, slibují organizátoři
tampa bay |

Žádnou krasobruslařskou selanku, ale pořádnou bitvu slibují organizátoři pražských duelů mezi Tampou Bay a New York Rangers. Ty jsou na programu čtvrtého a pátého října.

"Byli jsme ubezpečeni, že to bude pořádně vyšprajcované. Tampa má nové vlastníky a spoustu nových hráčů, kteří se budou chtít ukázat," slibuje Vladimír Šafařík, zástupce společnosti Česká sportovní.


Hlasatel bude mluvit anglicky


"Týmy do zápasů půjdou naplno, nebude se hrát ve vlažném tempu. Od prvních okamžiků je nám ze všech stran opakováno, že se nejedná o žádnou exhibici, ale o ostrý zápas,“ slibuje s tím, že jeho slova nejsou jen laciný marketingový manévr. "Diváci se mohou těšit na premiéru videoklipů obou týmů, které budou poprvé k vidění právě v Praze."


Autentičnost bude dotvářet anglicky mluvící hlasatel. "V angličtině bude téměř vše. Tedy kromě speciálních hlášení typu odtáhnutí špatně zaparkovaného vozu," podotkl vtipně Šafařík, který celý projekt fakticky řídí.


Během zápasů se uskuteční také slavnostní události - jako třeba čestné buly. Českou a americkou hymnu pak zazpívá Eva Urbanová.


Hráči si “užívat“ příliš nechtějí


Oproti loňsku si však méně “zašpásují“ sami hráči, které čeká jen minimum doprovodných akcí. A to na jejich vlastní žádost.


"Hned na začátku jsme byli upozorněni, abychom případné doprovodné akce utlumili. Hokejisté budou prakticky jen cestovat, trénovat a hrát," poznamenal jasně Šafařík. Zhýčkané hvězdy tak čeká jen oficiální přijetí u premiéra Mirka Topolánka, hráči Tampy se navíc hodlají vydat i do známého Jedličkova ústavu.


Všechno musí stoprocentně klapat, jakékoli pochybení v organizaci se neomlouvá. "Přípravy na celou akci jsou v plném proudu. Momentálně bych řekl, že jsme na 95 procent připraveni," řekl Šafařík a s úsměvem dodal: "Vše je řešeno do nejmenších detailů. Jen například bezpečnostní manuál je slušně silná kniha. Asi jako skripta anatomie…“

hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události