Fotbal

Rafinhovi se start na olympiádě prodražil

Vedení bundesligového Schalke chce po brazilském fotbalistovi statisíce eur.

Brazilský obránce Rafinha odjel na olympijské hry do Pekingu i přes zákaz svého zaměstnavatele, kterým je bundesligový klub Schalke 04, a teď za to má tvrdě zaplatit. Podle zprávy serveru sport.pl chce vedení Schalke po hráči částku 700 000 euro. Pokutou kauza ještě nekončí, neboť Schalke požaduje od vedení brazilského fotbalu náhradu škody. I během turnaje totiž německý celek vyplácel hráči plat.


Schalke 04 se domnívá, že výše pokuty (více než 17 milionů korun) je adekvátní tomu, jak se fotbalista provinil. Rafinha se nechal slyšet, že se odvolá proti trestu k arbitráži. Nic na tom prý nezmění ani postoj Brazilské fotbalové federace. Ta zvažuje, že by za hráče pokutu uhradila. Také není známo, zda se podobně jako Schalke 04 zachovají další kluby, jejichž hráči odcestovali na OH, aniž měli povolení svých zaměstnavatelů.

Messiho účast na OH nařídila FIFA

Na rozdíl od Rafinhy největší hvězda argentinského olympijského týmu Lionel Messi si účast v Pekingu na letošních letních olympijských hrách vymohl přes Mezinárodní fotbalovou federaci. Přestože se Barcelona snažila své jednadvacetileté hvězdě zabránit v odjezdu všemi možnými způsoby, FIFA rozhodla, že kluby podle pravidel musí hráče mladší 23 let na olympiádu uvolnit. Argentina nakonec s oporou Messim na olympijském turnaji získala zlaté medaile.

Ronaldinhovi pomohl přestup

Bývalé brazilské hvězdě Barcelony Ronaldinhovi přinesl přestup do italského velkoklubu AC Milán, nejen novou sportovní výzvu, ale také šanci zahrát si na olympijských hrách v Pekingu. Katalánský klub ho totiž jako fotbalistu staršího 23 let odmítl na turnaj v Číně uvolnit, ale nový italský zaměstnavatel mu nedělal problémy. Brazílie po prohře s Argentinou v semifinále vybojovala na olympiádě alespoň bronz.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události