Hokej

Obránce Vosátko přestoupil ze Zlína do Třince

Třinečtí zadáci mezi sebou přivítají novou posilu.Do týmu přichází Lubomír Vosátko.

Jednatřicetiletý bek zamířil z týmu RI Okna Zlín do kádru Ocelářů Třinec. Informoval o tom generální manažer zlínského klubu Miroslav Michalovský.

Ve Zlíně je obránců dost, v Třinci potřebují defenzivu zlepšit

"Obránců máme dostatek, navíc v úterý k nám přišel Linhart z Pardubic, takže jsme se rozhodli Vosátka uvolnit na přestup," řekl Michalovský. V Třinci si od Vosátka slibují především zlepšení defenzivy. Obrana Ocelářů zatím rozhodně nefunguje tak, jak by měla. V dosavadních sedmi zápasech dostali třinečtí 28 gólů, což je nejvíc z celé extraligy a krčí se u samého dna ligové tabulky.

V novém dresu ho hned čekají pikantní duely

Úvodní dva zápasy v novém působišti budou pro třineckou posilu pikantní. V pátek nastoupí na ledě Českých Budějovic, které vede trenér Ernest Bokroš. Právě on dal obránci ve Zlíně šanci prosadit se v extralize. A v neděli hrají Oceláři doma právě proti týmu RI Okna.

Ve Zlíně kroutil už šestou sezonu

Vosátko ve Zlíně letos začal už svou šestou extraligovou sezonu a jeho největším úspěchem je zisk titulu v roce 2004, o rok později vybojoval stříbro. V novém extraligovém ročníku ale nedostal důvěru od kouče Zdeňka Venery a nastoupil pouze jednou hned v úvodu na ledě Plzně, domácí zápasy sledoval v civilu z tribuny. V nejvyšší soutěži odehrál 233 zápasů, v nichž patnáctkrát skóroval.


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události