Fotbal

Brankář Wiese předvedl kung-fu kop. Půjde do vězení?

Nejen česká Gambrinus liga má fotbalisty ovládající bojová umění. Kop Jiřího Kladrubského umí i Tim Wiese.

Při květnovém utkání nejvyšší německé fotbalové soutěže Bundesligy došlo v zápase k momentu jako z akčního filmu. Gólman týmu Werder Brémy knockoutoval soupeře z Hamburku Ivicu Oliče kopem, za který by se nemusel stydět ani slavný Bruce Lee.


Zdroj: oficiální zdroj


Nebyl vyloučen, ale hrozí mu vězení

Tim Wiese byl za hrůzný zákrok, při kterém zasáhl Oliče kopačkou do krku, potrestán pouze žlutou kartou.
Olič neutrpěl žádné zranění a vyvázl jen s bolestí krku a pár modřinami. Utkání se odehrálo ještě před letní přestávkou fotbalové ligy, ale až nyní se Wiese dozvěděl, že jeho zákrok bude mít policejní dohru. Brankář Werderu byl totiž předvolán na policii, kde v půlhodinovém výslechu vysvětloval, jak k zákroku došlo a upřesňoval některá svá vyjádření. Po inkriminovaném zápase totiž prohlásil: "Někteří rozhodčí za tohle udělují červenou kartu, ale teď mi je to jedno. Hrál jsem míč a on do mě naběhl. Hlavně, že jsme vyhráli.


Zdroj: oficiální zdroj


Kdo chce Wieseho za mřížemi?

Kdo stojí za udáním zákroku Tima Wieseho na policii? O tom nyní spekuluje celé Německo. Je to někdo z Oličovy rodiny, či naštvaný fanoušek Hamburku? Vyšetřovatel William Möllers nechce podávat žádné informace. Uvedl pouze, že člověk, který Wieseho udal je mužského pohlaví. "Ten, kdo mne udal, chtěl mé potrestání. Nejspíš doufal, že půjdu do vězení," uvedl rozhořčený Wiese, který je zklamán, že se znovu otevírá uzavřená aféra.
Vyslýchán byl i Ivica Olič, ale když se vyšetřovatel zeptal, zda si ze střetu odnesl nějaké trauma, Olič rezolutně odpověděl: "Ne! Navíc nechápu, že je kvůli tom Tim Wiese tak pranýřován.“

Následovník Jiřího Kladrubského

Trochu kung fu bylo vidění i v zápase Teplice – Sparta. Hráč domácích Jiří Kladrubský se snažil odvrátit míč před dotírajícím Tomášem Junem, ale udělal to tak nešťastně, že povalil Juna k zemi. Ten viditelně otřesen zápas nedohrál. Píšťalka rozhodčího Fraňka ale zůstala němá, a také proto si tři zápasy nezapíská.


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události