Tenis

Minář v Pekingu dohrál

Český tenista Ivo Minář nestačil v osmifinále turnaje v Pekingu na Tommyho Robreda ze Španělska.

Minář nedokázal držet krok s nasazeným Španělem a podlehl mu hladce ve dvou setech 2:6 a 3:6. S turnajem v Soulu se loučí i poslední česká zástupkyně Lucie Šafářová, která podlehla Rusce Kirilenkové.

Robredo byl nad Minářovy síly

Proti šestnáctému hráči světového žebříčku Minář nezahrál dobře. Na kurtu se projevil rozdíl zejména v jistotě úderů a Španěl měl také daleko nebezpečnější první podání. Při Robredově servisu se Minář téměř nedostal do hry a jediný nabídnutý brejk nezužitkoval. Robredo šel rázně za postupem rázně a po 64 minutách vyprovodil Mináře z kurtu.

Šafářová neprošla sítem druhého kola

Souboj s nejvýše nasazenou hráčkou turnaje v Soulu Lucie Šafářová nezvládla a s Marií Kirilenkovou prohrála 0:2 na sety. Ruska těžila zejména ze slabšího druhého servisu české tenistky a právě díky tomuto faktoru dělala důležité body. V celém zápase uhrála na returnu na druhém podání Šafářové hned třináct míčů. Češka nebyla vůbec agresivní, vyrobila také čtyři dvojchyby a na úspěch pomýšlet nemohla. Šafářová tak svůj čtvrtý vzájemný zápas s Kirilenkovou prohrála.

Výsledky:

Peking - dvouhra, muži - 2. kolo:
Sela (Izr.) - Ferrer (1-Šp.) 6:3, 6:3. Robredo (6-Šp.) - I. MINÁŘ (ČR) 6:3, 6:2. Roddick (2-USA) - Evans (USA) 6:4, 6:3. Schüttler (7-Něm.) - Scherrer (Švýc.) 6:1, 6:4.


Peking – dvouhra, ženy – 2. kolo
Cibulková (Sloven.) - Čakvetadzeová (8-Rus.) 6:3, 6:2. Kuzněcovová (4-Rus.) - Kudrjavcevová (Rus.) 6:2, 6:3. Ťie Čeng (Čín.) - Sugijamaová (Jap.) 6:1, 6:2. Zvonarevová (5-Rus.) - Schiavoneová (It.) 7:6(5), 6:2.


Soul - dvouhra, ženy - 2. kolo:
Kirilenková (1-Rus.) - ŠAFÁŘOVÁ (ČR) 6:3, 6:3. Kanepiová (3-Est.) - Pivovarovová (Rus.) 6:1, 6:1. Wickmayerová (Bel.) - Yung-Jan Chan (8-Taiw.) 6:3, 7:6 (2), Parmentierová (5-Fr.) - Duboisová (Kan.) 6:3, 6:2.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události