Fotbal

Tobiáš: Je to velká ostuda

Mutěnice deklasovaly České Budějovice 4:0. Trenér Mutěnic by budějovické hráče nechtěl ani do třetí ligy.

Asi nikdo by nechtěl být v kůži hráčů Českých Budějovic. Den po potupné porážce od třetiligových Mutěnic je i prostý nákup v Českých Budějovicích nepříjemným zážitkem. Lidé si totiž s pobavením prohlížejí „budějovické hrdiny,“ kteří nestačili ani na průměrný třetiligový tým. Potupná porážka 4:0 může ovlivnit psychiku mužstva na celou sezonu.

Tobiáš: Předvedli jsme mizernou práci

Trenér Tobiáš se sice musel obejít bez trojice zkušených hráčů, mezi které určitě patří Kučera, Horejš a Hunal, ale to vysokou porážku neomlouvá. "I když jsme nastoupili v kombinovaném složení, čekal jsem, že se hráči o svou šanci daleko více poperou a ani ve snu mě nenapadlo, že uděláme takovouhle ostudu. Byla to z naší strany velmi mizerná práce a vysvětlení takové prohry se hledá těžko." uvedl trenér Tobiáš.

Budějovice přežily jen první poločas

Domácí vycítili šanci a v úvodním dějstvím drželi s favoritem krok. Hostující Benát sice po dvaceti minutách trefil břevno, ale za deset minut mohly udeřit Mutěnice, kdyby Helísek proměnil samostatný únik.
Ve druhém poločase bylo o pánu na hřišti jasno. Domácí fotbalisté se poprvé prosadili v 58. minutě a dále přidali další tři góly. Ostudný výkon Jihočechů se zřejmě neobejde bez následků. "Nejsem teď schopen říct, jak budou vypadat, ale každý rozumný člověk musí počítat s tím, že nějaké následky to určitě bude mít. Rozhodně to nehodíme za hlavu, protože jsme naši práci pořádně odflákli," uvedl kouč posledního týmu nejvyšší soutěže.

Mutěnice jsou v euforii

Zato hráči z jižní Moravy si užívají zasloužené euforie. Prezident klubu Jagoš se nechal slyšet, že hráče Budějovic by neangažoval „Takové hráče bych nechtěl ani do třetí ligy,“ uvedl. Silácká prohlášení jsou na místě. Mutěnice totiž poprvé ve své historii porazily prvoligového soupeře.
Navíc v příštím kole je čeká ostravský Baník se sniperem Svěrkošem a matadorem Galáskem. Pro místní fotbalisty to bude opět svátek, postavit se proti hráčům, které vídali jen v televizi. Prezident klubu již na oslavu po zápase s Baníkem zamluvil hotel. Bude co zapíjet.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události