Fotbal

Španělé se nemohou nabažit Ujfalušiho

Atlético Madrid ve středu zvítězilo na hřišti Getafe 2:1 a tamní média vychvalují Tomáše Ujfalušiho.

Až na samý vrchol vynášejí média Tomáše Ujfalušiho po vítězném zápase proti Getafe, které tak poprvé v novém ročníku španělské La Ligy okusilo hořkost porážky. Český fotbalista byl pilířem obrany hostí a dovedl tým k vítězství. Po jeho famózním představení jej nyní novináři dokonce srovnánají s legendárním Franzem Beckenbauerem.

Samé hluboké poklony

"Hraje jako Císař," napsal jeden jeden madridský list, který ho tím přirovnal k Beckenbauerovi. "Všechny požáry v obraně hasil už v zárodku, navíc přidal i parádní pas na vedoucí branku," přidal další. "Vždycky se zjeví ve správný moment na správném místě, je silný a rychlý," završil další z deníků.


Rodák z Rýmařova zkrátka předvedl parádní výkon a nyní za něj sklízí zasloužené ovoce. Pochválil ho i jeho spoluhráč Pablo Ibañez. "Je to skvělý spoluhráč a fenomenální fotbalista. Když hrajete vedle něj, máte pocit, že je všechno snadné,“ vysvětlil Pablo. "Svou práci dělá velmi dobře a navíc byl i u našeho prvního gólu, když perfektně odcentroval. Jeho zkušenosti jsou evidentní," dodal.

Utkání by asi více slušela remíza

Na tomto faktu se shodli oba trenéři, protože zápas byl hodně vyrovnaný a Getafe se o bod za remízu připravilo samo, když si osm minut před koncem dal vlastní gól David Cortés.


Spoluhráč Ujfalušiho ze středu obrany Pablo Ibañez celou dobu ve vítězství věřil a dočkal se. "Byli jsme lepší a efektivnější. Dokázali jsme lépe využívat šance,“ řekl po zápase Pablo. "Máme tři body, které jsme chtěli. To je to nejdůležitější. Všichni jsme spokojeni s výsledkem, ale už je potřeba začít se soustředit na utkání se Sevillou,“ zakončil.


Atlético prožívá povedený vstup do sezony a stále je třetí, jen bod za Villarrealem a o skóre za konkurenčním Realem. Vedení klubu už proto hovoří bez ostychu o ambicích na zisk titulu.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události