Motorsport

F1: Hamilton už nesmí zaváhat

Piloty F1 čeká první noční závod v historii. Lewis Hamilton má obrovskou motivaci vyhrát.

Fanoušci burácejících motorů a soubojů o každý centimetr na ostří nože si snad nemohli přát nic lepšího než víkendovou Velkou cenu formule 1 v Singapuru. Na jezdce čeká zcela nový městský okruh, který bude ozářen po celém obvodu výkonnými lampami. Piloti slibují adrenalinovou podívanou na hranici lidských možností. Vše bude ještě zajímavější, protože se pravděpodobně pojede na mokré trati. A nejenom počasí je velkou neznámou. Okruh v Singapuru si totiž žádný z jezdců dosud nevyzkoušel. Nikdo tak přesně neví, co může od závodu v tropických podmínkách čekat. "Prší tam skoro každý večer,“ varuje Vijay Mallya, majitel stáje Force India a dlouholetý obyvate Singapuru.Hamilton chce navýšit náskok

Divadlo, které předvedla FIA kolem předjíždění Lewise Hamiltona, britského jezdce, ještě více motivovala. Místo, aby se naštval, Hamilton vyhlašuje útok za dalšími body a jeho plán o celkovém vítězství v šampionátu se také nemění. "Bude to výzva, a ty já mám rád," uvedl Hamilton s úsměvem. Tomu by měly vyhovovat podmínky závodu. Podle meteorologů je více než padesátiprocentní šance na déšť. "Jsem připraven. Případ ze Spa už je za mnou. Lidé možná čekají, že z toho budu zdrcený, ale mě už je úplně jedno, jak to skončilo. Tentokrát to bude bez debat," věří si Hamilton. Mokrý závod vyhovuje i nejmladšímu vítězi Velké ceny Sebastianu Vettelovi. "Okruh vypadá velmi zajímavě, ale je třeba si uvědomit, že když v této části světa prší, tak opravdu „leje jak z konve,“ takže si musíme počkat, jak se vše vyvine,“ uvedl Vettel.

Räikkönen: Musím vyhrát

Kimi Räikkönen z týmu Ferrari ztrácí na vedoucího Lewise Hamiltona už 21 bodů. Proto si uvědomuje, že v Singapuru musí vyhrát. „Pro nás je nejdůležitější výhra. Už nezáleží jen na mě, ale pokusím se dále vyhrávat a uvidíme, jak to dopadne. Ještě jednou opakuji: naším jediným cílem je vítězství v Singapuru. Navíc jsem „noční pták“, takže mé tělo nebude mít problém s adaptací na pozdější čas závodu.“

Massa: Důležitá bude kvalifikace


Nejbližším pronásledovatelem Lewise Hamiltona je Brazilec Felipe Massa. Ten na britského pilota ztrácí pouze jediný bod a pokud skončí v Singapuru před ním, stane se ze závěru sezony thriller s opravdu dobře promyšlenou zápletkou. "I kdybych měl vyhrát pouze o jeden bod, budu vítězem,“ uvedl Massa, který narážel na fakt, že FIA obrala Hamiltona o cenné body. "O rozhodnutí FIA nepřemýšlím, přemýšlím pouze o šampionátu a tam je situace stále otevřená. Chci vyhrát. Podle mě bude nejdůležitější vyhrát sobotní kvalifikaci. Nikdy jsem zde nezávodil, ale vím, že tam bude velmi těžké předjíždět, protože rovinky jsou velmi krátké,“ uvedl Massa, který by preferoval závod na suchu, ale ani dešti se nebrání.


Ať už závod dopadne jakkoliv, jisté je, že v Singapuru diváci uvidí velmi zajímavý závod ve zcela novém prostředí. Ukáže se také, který jezdec se umí nejrychleji a nejlépe adaptovat na nový okruh a také na závodění v noci.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události