Fotbal

VIDEO: Svěrkoš zaplatí pokutu 80 tisíc!

Útočník Baníku napadl po skončení utkání v Teplicích domácího Antonína Rosu.

Zkrat reprezentanta Václava Svěrkoše, který po skončení utkání 6. kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Ostravou napadl obránce Antonína Rosu, už zná své rozuzlení.


Disciplinární komise ČMFS ve čtvrtek vpodvečer rozhodla, že Svěrkoš zaplatí pokutu 80 tisíc korun, svému týmu chybět ale nebude.Co se vlastně stalo?

Po zápase Teplice - Baník Ostrava se vydal k domácí šestnáctce ostravský útočník Václav Svěrkoš a chytil hráče Teplic Antonína Rosu za krk. Ten se ochotně poroučel k zemi. Incident byl zanesen i v zápise o utkání. "Ale ani jeden z pěti delegovaných zástupců svazu si ničeho nevšiml, což je samozřejmě špatně," uvedl předseda disciplinární komise Károlyi.


"Po zápase přišel ke mně a křičel, že si to vyřídíme v kabině, kde na mě počká," řekl k incidentu Rosa a dodal: "Nakonec ke mně přišel a silou mi zmáčknul ohryzek na krku.
"Držel jsem ho za dres a chtěl jsem si ho přitáhnout k sobě, abych ho měl blíž. Fyzické napadení vylučuji," oponoval Svěrkoš.Hráč své chyby lituje


"Svěrkoš se dopustil nesportovního chování a disciplinární komise rozhodla, že ho potrestá pokutou 80 tisíc korun za nesportovní chování k protihráči,“ uvedl předseda disciplinární komise Alexander Károlyi.


Ostravský útočník trest přijal a pravděpodobně se odvolávat nebude. "To rozhodnutí respektuji. Lituji, že taková situace nastala, ovšem doufám, že se to nebude opakovat. Mrzí mě, že jsem se svou chybou dopustil toho, že se o tom tolik napsalo,“ řekl Svěrkoš po verdiktu disciplinární komise. "Při podávání rukou jsme se pošťuchovali, chyba byla na má straně, neměl jsem se po něm natahovat," dodal.

Svěrkoš: Trest je správný

Když se dozvěděl svůj trest, Svěrkoše nehnul brvou. Nepočítal s tím, že by nemohl hrát v příštích zápasech, a proto považuje trest za adkvátní.


"Budu se snažit plnit stránky novin spíše sportovními výkony. Jsem rád, že je konec a teď se znovu můžu soustředit jen na fotbal. Trest je správný, jak má být. Věřil jsem, že nedostanu stop na žádné zápasy,“ uvedl reprezentační útočník.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události