Sport

VIDEO: Medailisté z Pekingu mají další cenný kov. Tentokrát od prezidenta

Václav Klaus přijal na Pražském hradě úspěšné olympioniky.

Jeden měsíc po olympiádě v Pekingu obdrželi nejúspěšnější čeští reprezentanti další medaile. Na Pražském hradě je přijal prezident Václav Klaus a rozdával pamětní prezidentské medaile. I s trenéry navštívili reprezentační prostory hradu pekingští vítězové střelci Kateřina Emmons a David Kostelecký a oštěpařka Barbora Špotáková a také držitelé stříbrných medailí skifař Ondřej Synek a deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. Emmons na olympiádě navíc vystřílela stříbrnou medaili.

Klaus: "Jsme na Vás hrdí!"

"Už jste si určitě užili slávy dost, ale já mám pro vás ještě jednu medaili," nechal se slyšet prezident České republiky. Vyjádřil radost, že si medailisté udělali chvilku na návštěvu hlavy státu. "Trochu jsme na vaší slávě parazitovali, úspěch jsme si přisvojovali," přiznal s úsměvem prezident. "Ale jsme na vás hrdí," prohlásil. Ženy od Klause dostaly navíc květiny, sám prezident pak obdržel dárek od zástupců Českého olympijského výboru.


"Je neuvěřitelné, že jste to v tom dešti trefil," řekl Klaus zlatému střelci Davidu Kosteleckému. Prezident se pozastavil u výšky dalšího českého olympionika, skifaře Ondřeje Synka. Podivoval se nad tím, jak jsou všichni skifaři vysocí.

Klaus byl na vojně v Dukle

Špotákové se setkání líbilo. "Prezident byl v dobrém rozmaru a všechny nás bavil," řekla po setkání novinářům. Debaty se vedly třeba nad tím, jak může někdo vyhrát osm olympijských medaili jako Phelps, či o neměřitelném rozhodování například při soutěžích akvabel.


"Zeptala jsem se, jestli byl na vojně," prozradila Špotáková, majitelka hodnosti nadporučík české armády. "Byl prý rok v Dukle," dostalo se jí odpovědi

Emmons prezidentovo jednání mile překvapilo

Kateřinu Emmons překvapilo, že si Klaus se všemi povídal jako "normální občan". "To bylo sympatické a příjemné, i když to žádná velká konverzace nebyla. Nebylo totiž moc času," uvedla žena, která si rok od střelby odpočine a nezúčastní se žádných velkých závodů. "To bylo rozhodnuté už před olympiádou," zopakovala dnes novinářům a s ostatními pokračovala na britskou ambasádu, kde české olympioniky přijímala velvyslankyně Linda Duffeldová.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události