Fotbal

Budoucnost Newcastlu je stále nejasná, hledání kouče pokračuje

Anglická fotbalová legenda Terry Venables se novým lodivodem Strak nejspíš nestane.

Nekonečná sága na pokračování. I tak bychom mohli nazvat trapnou frašku v Newcastlu, která možná skončí až novinovým inzerátem: Hledá se trenér, značka: Spěchá.


Odejdu, neodejdu, odejdu, neodejdu…


Už to budou tři týdny, co anglický klub, který se ještě donedávna mohl pochlubit třetím nejvyšším rozpočtem v Premier League, opustil po neshodách s vedením manažer Kevin Keegan. Poté následovala salva výčitek na adresu majitele Newcastlu Mika Ashleyho, jenž připustil, že své teplé křeslo může opustit.


Avšak uplynulo několik nocí a Ashley si zřejmě všechno rozmyslel. U Strak nadále zůstává a svou nerozhodností kupí chybu za chybou...


“Nabídku Newcastlu bych vzal, ale momentálně to udělat nemůžu,“ poznamenal Terry Venables, nejvážnější kandidát na Keeganovo místo.


Nejistota panuje dál


Důvod jeho rozhodnutí? “Rozhodl jsem se tak kvůli nejistotě, kterou z klubu momentálně cítím. Novou práci bude mít kdokoliv jen do doby, dokud tam Ashley bude. Ale to může být dva roky, dva měsíce nebo také dva týdny,“ naznačuje bývalý kouč Leedsu United, kde je jádro pudla.


“Jde tu jen a jen o čas. Newcastle znamená pro fanoušky příliš mnoho, než abych tam přišel jen na tak krátkou dobu. Já potřebuji vědět, jaké má můj tým dlouhodobé cíle a záměry. Proto znovu opakuji, že i když bych o toto místo stál, nikdo mě neoslovil s takovou nabídkou, abych na ni mohl skutečně kývnout,“ upřesňuje Venables.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události