Fotbal

Sparta i Slavia změnu Poháru UEFA vítají

"Je to posun k větší ziskovosti,“ shodují se majitelé pražských „S“.

Od příští sezony se Pohár UEFA bude hrát pod novým názvem Evropská liga, bude mít centrální prodej televizních a reklamních práv, tak jako je má Liga mistrů. České kluby Slavia a Sparta, které pravidelně startují v pohárové Evropě, změny v Poháru UEFA vítají. Hlavně změna v marketingu by pro české kluby mohla znamenat výrazný finanční přínos a krok k lepší ekonomické stabilitě.

Sparta: Zvýší to prestiž

"Pro nás je to rozhodně posun k větší ziskovosti. My určitě na tom nejsme jako kluby z nejatraktivnějších fotbalových zemí a prodej našich televizních práv nebyl příliš atraktivní," řekl člen představenstva Slavie Tomáš Rosen a připomněl, že zápasy s rumunským klubem Vaslui žádná z televizí nevysílá. "Závisí to na vylosovaném soupeři a o mužstvo z Rumunska nikdo zájem nemá," dodal Rosen.


I Sparta nový model Poháru UEFA vítá, a to hned z několika důvodů. "Určitě to zvýší prestiž této pohárové soutěže a také ekonomický profit pro jednotlivé kluby. Na českém trhu by to mohlo usnadnit i jednání ohledně televizních práv, která jsou zde neobyčejně složitá," připomněl ředitel sparťanské komunikace Jakub Otava, že zápasy českých klubů v evropských pohárech jsou letos zatím na obrazovkách jen sporadicky.


Přes všechny nové výhody soutěže ale Sparta doufá, že se premiérovému ročníku Evropské ligy vyhne. "Věříme, že v příští sezoně budeme hrát znovu Ligu mistrů," naznačil letenský mluvčí hlavní cíl pražského klubu.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.