Hokej

EXKLUZIVNĚ: Hokejisté Tampy Bay už dorazili do Prahy

EXKLUZIVNĚ: Hokejisté Tampy Bay už dorazili do Prahy

I s triem českých legionářů přiletěli hokejisté Tampy do Prahy, kde je za týden čeká start NHL.

Kolem půl třetí odpoledne dosedlo na ruzyňské letiště letadlo v klubových barvách Tampy Bay a na své palubě mělo celé hokejové mužstvo včetně trojice českých hráčů, kterými byli Václav Prospal, Radim Vrbata a David Kočí.

Podívejte se na exkluzivní rozhovor s Václavem Prospalem a Radimem Vrbatou po příletu na ruzyňské letiště.


Z největších hvězd týmu Blesků, kteří do Prahy také přiletěli, je třeba jmenovat kapitána Vincenta Lecavaliera, Martina St. Louise i jedničku posledního draftu Stevena Stamkose.

Vrbata: Je dobře, že tady nebude Jarda Jágr

Radim Vrbata přiznal, že se na zápas moc těší a doufá, že čeští diváci ukáží, jak se v Česku pořádně fandí. "Říkal jsem klukům, že tady je to s fanděním trochu jiné. V Americe se skoro neskanduje, takže doufám, že to v hale čeští fanoušci pořádně rozjedou," řekl Vrbata.Taky prozradil, že pro zápas je asi lepší, že v něm nebude hrát Jaromír Jágr. "Je dobře, že tady nebude Jarda, protože kdyby tu byl, všichni by fandili Rangers. Takhle by to mohlo být půl na půl," vysvětlil s úsměvem mladý útočník.

Po vítězném zápase se cestuje dobře...

"Po náročné cestě jsme sice unaveni, ale když před odletem vyhrajete, tak se cestuje docela dobře," připomněl Prospal vítězství nad New Yorkem Rangers v poměru 4:2. "Navíc před startem NHL máme více než týden času, takže si stihneme odpočinout a pořádně se připravit," řekl Václav Prospal.

Prospal v roli průvodce

Většina zámořských hráčů je v Praze poprvé, a tak samozřejmě nevěděli, do čeho jdou. Možná se tak trochu cítili jako Alenka v říši divů, ale Prospal jim popsal, co od české metropole čekat."Mnozí nevědí, co od města očekávat. I když někteří zde startovali na mistrovství světa v roce 2004. Ti to mají o něco snazší. Ptali se hlavně na hotel a na stadiony," uvedl dobře naladěný třiatřicetiletý Prospal, který se na nadcházející zápasy evidentně hodně těší.

Z letiště do hotelu a hurá na trénink

Ihned po příletu se hráči klubu z Floridy přesunuli do hotelu, odkud poté zamíří do Letňan k prvnímu tréninku. V sobotu a v neděli si již hráči vítěze Stanleyova poháru z roku 2004 vyzkoušejí led O2 Areny, kde zahájí 4. a 5. října dvojzápasem proti newyorským Rangers nový ročník NHL.

Tým NHL už na území České republiky byl

Poprvé tak do samostatné České republiky přicestoval tým kanadsko-americké NHL. V bývalém Československu se však těsně před revolucí v roce 1989 představili ve dvou zářijových utkáních v pražské Sportovní hale (nynější Tesla Areně) hokejisté Calgary Flames. Dres tehdejšího držitele Stanley Cupu hájil i český útočník Jiří Hrdina. Plameny před 19 lety podlehly v obou exhibičních duelech domácí reprezentaci 2:4 a 1:4.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události