Hokej

Stavjaňa oznámil svou rezignaci, Třinec ji nepřijal

Hokejový trenér Ocelářů Antonín Stavjaňa splnil svůj slib a nabídl rezignaci. Klub je proti.

Hokejový trenér Antonín Stavjaňa převzal Třinec před začátkem letošní sezony a po zápase osmého kola O2 extraligy na ledě Českých Budějovic oznámil, že ve funkci končí. Vedení Ocelářů však jeho rezignaci nepřijalo a přemluvilo trenéra, ať ve funkci setrvá. Stavjaňa však svůj úmysl odstoupit z funkce, který v případě dnešní porážky deklaroval již v minulých dnech, oznámil novinářům na tiskové konferenci po zápase. Údajně se již i v kabině rozloučil s hráči.

Třinec trenéra chápe, ale neodvolá ho

"V sobotu dopoledne zasedlo ve WERK Aréně vedení HC Oceláři Třinec, t. j. představenstvo, prezident klubu a realizační tým a výsledkem je rozhodnutí, že na nedělní utkání se Zlínem půjde tým v nezměněné podobě. Chápeme, že trenér Stavjaňa chtěl svým odchodem dát týmu nový impuls. Jeho odvolání ale není řešením. Výsledkem jednání je rozhodnutí, že nebudeme momentálně dělat ani změny v realizačním týmu, ani v hráčském kádru. Hráčský kádr je kvalitní a společně s realizačním týmem se musí ze vzniklé situace dostat sám, " řekl člen předśtavenstva HC Oceláři Třinec Ivo Pullmann.

Trenérská změna bude impulsem pro tým

Třinec v Českých Budějovicích prohrál 2:6 a se ziskem čtyř bodů je v tabulce poslední. Třinácté Znojmo však získalo jen o bod více. Stavjaňa tvrdí, že mužstvo je potřeba pozvednout psychicky. "Trenérská změna k tomu může být impulzem," prohlásil.


Dodal, že k hodnocení dosavadního průběhu sezony by potřeboval větší odstup. "Dá se však říci, že naše postavení v tabulce nemá jednu hlavní příčinu, rozhodly o tom spíše drobné věci, kterých se sešlo víc dohromady. Velká obměna kádru, řada zraněných, dva zkušení gólmani nemají formu, jakou měli v přípravě, ofenzivně laděný tým nedává góly. Úplně se nám rozpadla koncepce," postěžoval si.

Bude se opakovat minulý scénář?

Není to poprvé, co Stavjaňa rezignoval bez souhlasu klubu. Právě v Třinci při svém předchozím působení složil koncem listopadu funkci po domácí prohře 3:8 s Havířovem, ale vedení klubu mu úmysl rozmluvilo a trenér nakonec s týmem dokončil sezonu. Po necelých sedmi letech se situace může zopakovat.

hrc, rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události