Hokej

Rangers propustili Nedvěda. Vrátí se do Liberce?

Rangers propustili Nedvěda. Vrátí se do Liberce?

S největší pravděpodobností tomu tak bude, protože na všem podstatném se Petr Nedvěd (36) s libereckým vedením předběžně dohodl ještě před svým odletem do New Yorku.

"Platí všechno to, na čem jsme se s Nedvědem dohodli před jeho odletem," řekl generální manažer libereckých Bílých Tygrů Ctibor Jech. "S Petrem jsme byli v kontaktu začátkem týdne, kdy nám naznačil, že to s jeho kontraktem v Rangers nevypadá dobře. Zatím jsme s ním však více nejednali, protože čekáme, až přiletí. Doufáme, že v neděli nebo v pondělí dojde k osobnímu setkání," dodal.K celé situaci se podobně vyjádřil i tiskový mluvčí Liberce Jan Rachota. "Byla ústní dohoda, když Petr odcházel, že pokud se v NHL  neprosadí, vrátí se k nám. Teď budou probíhat jednání mezi naším vedením a Petrem Nedvědem, zda se k nám vrátí a za jakých podmínek," řekl Rachota k možné posile Bílých Tygrů. "Musíme nalézt odpovědi, kdy a zda by u nás vůbec mohl působit," dodal.

Liberec jako záložní plán

Před odletem do kempu New Yorku měl Nedvěd dohodnuté angažmá v Liberci.Když přišla nabídka z Rangers, rozhodl se, že paní Štěstěnu ještě poškádlí, ale zároveň si nechával zadní vrátka. "Když v Americe neuspěji, vrátím se do Liberce. Dohodli jsme se na tom s prezidentem Bílých Tygrů Petrem Syrovátkou," prozradil před odletem zkušený hráč. Nedvědovi nakonec zámořská mise nevyšla, ale smutnit nemusí. Vrátí se do klubu, kde vyrůstal a liberečtí pro něj zcela jistě připraví atraktivní smlouvu.

V přípravě zářil, ale platné mu to nebylo

Přestože Nedvědovi kemp dosud vycházel a ve třech utkáních dal dvě branky a na jednu přihrál, dost nečekaně ho klub už takhle brzy ze svých služeb uvolnil. Nedvěd tak nerozšíří bohatou sbírku svých zápasů v NHL a v New Yorku si sbalí kufry.


"Taková je prostě NHL. Vedení Rangers mi sice naznačilo, že stále v této skvělé soutěži hrát mohu, ale jsem realista,“ řekl Nedvěd po svém vyhazovu. "Myslím si, že příští rok už to za oceánem zkoušet nebudu,“ dodal. Nedvěd si před začátkem přípravného kempu věřil. "Mohl bych hrát centra ve třetím nebo čtvrtém útoku,“ tvrdil po uzavření zkušební smlouvy, ale realita je jiná.

Do vysněné hranice mu chybělo 18 zápasů

Za patnáct let odehrál Nedvěd v NHL 982 zápasů, moc si přál, aby překonal bájnou tisícovou hranici. Osud mu to ale nedovolí. 
Během působení v nejsledovanější hokejové lize světa posbíral 717 bodů (310 + 407). V NHL hrál kromě Vancouveru rovněž za St. Louis Blues, dvakrát za NY Rangers, Pittsburgh Penguins, dvakrát za Edmonton Oilers, Phoenix Coyotes a Philadelphii Flyers.


Poslední gól v NHL zaznamenal v přesilovce v dresu Edmontonu 1. dubna 2007 proti Dallasu Stars, kdy zakončil dorážkou kombinaci Hemského se Smythem a střelu Sýkory.

Kouč Renney mu dal šanci

Nedvědova další štace do NHL se zrodila jako blesk z čistého nebe. Jeho manažer "hodil řeč“ s vedením Rangers a to se nikterak nebránilo tomu, aby Nedvěd ve svých šestatřiceti letech ještě jednou ve slavné soutěži zkusil štěstí. "V létě jsme se dohodli, že to tady Petr zkusí. Určitě jsem mu chtěl dát šanci a postavit ho společně s mladými hráči,“ vysvětlil trenér Jezdců Tom Renney.

Rangers se na starý kontinent vydají v sobotu

První říjnový víkend zahájí Rangers v Praze novou sezonu NHL dvojzápasem proti Tampě. Zatímco hokejisté z Floridy přiletěli do české metropole už v pátek, newyorské čeká cesta do Evropy v sobotu. Na programu mají přípravné zápasy proti švýcarskému Bernu a v rámci Victoria Cupu se utkají s ruským Magnitogorskem. V kádru Rangers tak po propuštění Nedvěda zůstali jen dva Češi. Obránce Michal Rozsíval a útočník Petr Průcha.

Podívejte se, jak Nedvěd  ještě v dresu Pittsburghu rozhodl ve čtvrtém prodloužení zápas proti Washinghtonu:

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události