Hokej

Jágr má nového trenéra a těší se do reprezentace

Jágr má nového trenéra a těší se do reprezentace
Zdroj: tn.cz

V pěti zápasech bez trenéra vstřelil Jágr pět branek. Kouč reprezentace a bývalý Jágrův spoluhráč Vladimír Růžička doufá, že si Jágr formu udrží až do 4. listopadu. To se hráč s číslem 68 objeví na českém ledě.

Jágr by měl v listopadu přicestovat do České republiky a zahrát si za reprezentaci přátelské utkání proti Slovensku, které se uskuteční v O2 Aréně.

Jágr: Bude to obrovská akce

"Ještě měsíc a něco a zaletím si do Čech. Plánuji to. Budeme hrát utkání k příležitosti oslav sto let českého hokeje. Nastoupíme proti Slovákům," svěřil se kladenský rodák novinářům. "Bude to obrovská akce. Navíc u nás má velký ohlas a důležitost," líčil Jágr a bylo na něm patrné, jak se na návrat do reprezentace těší.

V Omsku ho čeká ještě hodně práce

Jágrovu týmu se konečně začalo v Kontinentální hokejové lize dařit. Dokonce vystoupal na druhé místo v soutěži. Vše se v dobré obrátilo poté, co odešel trenér Gersonskij. "Co se týká Omsku, tak máme za sebou teprve měsíc soutěže, takže nás čeká ještě hodně práce," prohlásil Jágr. "Zpočátku byla naše hra špatná. Například v zápasech proti Ufě nebo Kazani jsme hráli hodně individuálně a prohráli. Tak se nedá hrát, zákonitě to končí porážkou. Když čtyři hráči pořád nahrávají jen jednomu, tak je to o ničem," hledal důvody počátečního neúspěchu Jágr.

Otec ho čeká na Kladně

Hvězda sibiřského celku také prozradila, kam povedou její kroky v budoucnosti. "Už je mi šestatřicet a navíc mám smlouvu v Omsku na tři roky. Když to sečteme, tak jen stěží budu ještě někdy hrát v NHL. Stále mám však na paměti slib, který jsem dal otci, jenž na mě stále čeká na Kladně," připomněl Jágr, že plánuje návrat domů.

Omsk bude trénovat Flemming

Nyní si ale bude muset zvykat na nového trenéra. Tím se stal Kanaďan Wayne Flemming, který by měl v pondělí vést první trénink v novém působišti. Svůj debut v Kontinentální hokejové lize by měl absolvovat den nato, tedy 29. září, kdy Avangard nastoupí na vlastním ledě proti týmu MVD Balašicha. „Dohoda, kterou jsme spolu uzavřeli, je do konce sezony," poznamenal k nové akvizici na střídačce generální manažer Jestřábů Anatolij Bardin. "Fleming se s hráči seznámí na pondělním dopoledním tréninku, který je naplánovaný před zápasem s Balašichou," uvedl představitel klubu.

Český trenér nepřijde

"Ovšem český specialista nám bude chybět," řekl zklamaně Anatolij Fjodorovič. "Miloslav Hořava bohužel v Avangardu působit nebude," dodal. "Proto jsme dali přednost dalšímu působení ruských trenérů, než abychom hledali jinde," uvedl Fjodorovič.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události