Fotbal

Potvrdí Baník střeleckou formu?

Osmé kolo Gambrinus ligy začíná v sobotu zápasem Plzně s Baníkem Ostrava.

Plzeň i Ostrava zatím ve fotbalové lize zůstávají daleko za očekáváním. Baník vyhlásil před sezonou útok na poháry, ale zatím se mu daří pouze v poháru ČMFS, kde porazil Boskovice 7:0. Na ostatních frontách podává spíše podprůměrné výkony. V Gambrinus lize mu totiž patří až sedmé místo. Plzeň před sezonou mocně posilovala, ale ani zkušení hráči jako Horváth, Poštulka či sniper Varadi zatím Plzni k dobrému umístění nepomáhají. V posledním zápase pouze remizovala 1:1 s posledními Českými Budějovicemi. 

Baník minulou sezonu v Plzni vyhrál

Když Plzeň v loňské sezoně hostila Baník, utkání skončilo debaklem domácích 4:0. Podobnému scénáři by se v Ostravě nikdo nebránil. "To byl ideální případ. Z první šance jsme dali gól, vyšly nám standardní situace. Odvedli jsme v Plzni poctivý výkon a přesně to je i k cesta k úspěchu v sobotním duelu. Také poslední zápasy mohly tým povzbudit, ale samo nic nepřijde, musíme tomu jít svým výkonem naproti. V Plzni nás čeká těžký zápas, přesto bychom si chtěli udržet zlepšující se náladu i před pohárovým duelem v Moskvě,“ uvedl kouč Karel Večeřa, kterému budou chybět zranění František Rajtoral a Martin Lukeš. David Střihavka nenastoupí kvůli dohodě obou klubů.

Plzeň chce naplno bodovat

Západočeši mají za sebou pět nerozhodných výsledků a Baník porazili naposledy před devíti lety, domácí čekání na výhru je dokonce ještě o rok delší. "Víme, že Ostrava je také výsledkově za očekáváním, ale nám nezbývá než tu sérii konečně zlomit. Je dobře, že z kluků cítím velké odhodlání, a určitě jim pomohlo i to, že jsme v úterý zvládli pohár ve Fulneku," řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Utkání tak slibuje velmi zajímavou podívanou, a pokud se potvrdí předpoklady, mělo by jít o jedno z nejkvalitnějších utkání osmého kola Gambrinus ligy.

Předpokládané sestavy

Plzeň: Poštulka - Limberský, Navrátil, Rada, Smola - Petržela, Trapp, Horváth, Jiráček - Varadi, Rezek.


Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Otepka, Galásek, Marek, Mičola - Zeher, Svěrkoš.

Absence:
Hochmeister, Vrzal (oba zranění), Limberský, Petržela, Krbeček a Halama (všichni nejistý start) - Lukeš (zranění), Rajtoral (nemoc), Střihavka (dohoda klubů).

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události