Hokej

Trenér Omsku Fleming: Přemluvil mě Jágr

Nový kouč Avangardu si svou premiéru na střídačce ruského celku odbude již v pondělí.

Osmapadesátiletý kouč přiletěl v brzkých ranních hodinách z Moskvy do Omsku, kde na něj čekalo až nečekaně vřelé přivítání. Fanoušci a média ho obklopili ihned po výstupu z letadla a zahrnuly ho všetečnými otázkami.


“Po rozhovoru s Jágrem jsem se rozhodl spojit se s Omskem“


"První kontakt od klubu přišel před dvanácti dny, kdy mi volal Jaromír Jágr a mluvili jsme spolu o možnosti trénovat Jestřáby," řekl Fleming na tiskové konferenci, jež se konala přímo na letišti. "Jaromír mluvil velmi hezky o městu a hokejovém klubu," prozradil trenér s tím, že ho česká hvězda k angažmá víceméně přemluvila. "Po tomto našem rozhovoru jsem se rozhodl, že se spojím s vedením klubu," přiznal bývalý dlouholetý asistent týmu Calgary Flames.


Bardinův “otloukánek“?


V první chvíli ovšem Kanaďan vůbec netušil, s čím souhlasil. "Museli jsme najít doma mapu a podívat se, kde vlastně Omsk leží," prozradil, že o Rusku mnoho neví. "Také jsem byl vcelku překvapený reakcí, která poté následovala v Americe a Kanadě," poznamenal Fleming k faktu, že ho zámořská média pasovala na “otloukánka“ bosse Omsku Anatolije Bardina.


Protřelý odborník má však vysoké cíle a věří sobě i svému novému týmu. "O hráčích jsem slyšel hodně a vím, že mnoho z nich působilo v NHL. Rozumím, že Kontinentální liga má vysoké nároky," poznamenal diplomaticky. "Vezměte si například Jágra, je to špičkový hráč a je tu. To znamená, že karta se začíná obracet a KHL má co nabídnout. Mužstva tu jsou velmi dobrá," chválil úroveň ruské nejvyšší hokejové ligy.


Azbuku neumí, musí využívat služeb tlumočníka


Fleming si ale také uvědomuje, že ho na Sibiři kromě zimy čeká další problém a tím může být jazyková bariéra. "Jsem smířený s tím, že minimálně zpočátku to pro mě bude dost složité. Jenže ve stejné situaci jsem byl ve Švédsku a myslím, že hokejový jazyk je všude stejný a dokáže jakékoli bariéry překonat," podotkl s úsměvem charismatický kouč.


Nový trenér Jestřábů si debut odbude už v pondělí 29. září v duelu proti MVD Balašicha. "Přece jen do utkání ještě zbývá pár hodin, tak se připravíme," uvedl Fleming ke svému prvnímu zápasu v KHL.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události