Fotbal

Straka: V Řecku to je perná šichta

Fotbalový trenér František Straka, který v současné době vede řecký klub OFI Kréta, v neděli odpovídal v on-line rozhovoru na tn.cz na vaše dotazy.

Jméno František Straka zná snad každý příznivec českého fotbalu. Emocionální trenér a hlavně velký srdcař, který dává do své práce vše – to je vizitka Františka Straky.


Jeho současnému klubu se ale v novém ročníku ligy zatím moc nedaří. V dosavadních čtyřech zápasech se klub z ostrova ještě ani jednou neradoval z výhry a na svém kontě má tři body za tři remízy.

Řecká liga je hodně vyrovnaná

Nepříliš lichotivou bilanci přičítá zkušený lodivod především těžkému losu a také vyrovnanosti řecké ligy. "První utkání jsme doma prohráli i kvůli tomu, že jsem neměl k dispozici své nejlepší obránce a to se na utkání hodně podepsalo. Další dva zápasy jsme hráli venku a mě moc těší, že jsme neprohráli a získali dva body,“ vysvětlil Straka.


V sobotní zápase přivítal klub z ostov Kréta řeckého mistra Olympiakos Pireus a utkání skončilo bezbrankovou remízou. "Sehráli jsme dobrý zápas, ale bohužel nám chyběly góly. I tak jsem ale spokojen. Hráči makali a do zápasu dali všechno,“ zhodnotil čtvrtý ligový zápas. "Nás ale nečeká nic lehkého, protože řecká liga je a bude hodně vyrovnaná, což vyplývá i s ostatních výsledků. Čeká mě tady perná šichta,“ prozradil.

Je rozdíl mezi trénováním v Řecku a u nás?

"Rozhodně, tady to je něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí jinde v Evropě. Řecký fotbal má svoje specifika a ty se musí respektovat. Myslím tím především řeckou mentalitu, způsob života, organizace, disciplína,“ popsal kouč OFI Kréta. "Jinak je tady fotbal hodně zajímavý a kvalitní. Hraje tady mnoho skvělých hráčů z ciziny. Já si tady to všechno pomalu zvykám, ale začátky určitě nebyly jednoduché,“ zakončil.


Rozhovor


Straka ve své hráčské kariéře oblékal dlouhou dobu dres pražské Sparty, ale také německých klubů Borussie Mönchengladbach, Hansy Rostock či Wuppertaleru SV. Byl také pravidelným reprezentantem naší vlasti, za kterou nastoupil k 35 zápasům.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události