Fotbal

Besta v Brně skončil, údajně jej trenér chytil pod krkem

Besta v Brně skončil, údajně jej trenér chytil pod krkem

Brněnským fotbalem hýbe zvláštní aféra. Nejlepší útočník klubu Aleš Besta byl vyřazen po incidentu s trenérem Petrem Uličným.

Oba aktéři komentovali dramatickou situaci odlišně. Zatímco Besta řekl, že ho Uličný na tréninku chytil pod krkem, kouč Brna tvrdil: "Besta měl konflikt na tréninku, proto jsem ho z něj vyhodil.“ Celá událost se řešila v pondělí.

Větší důvěru má trenér Uličný

"Vedení klubu je na straně trenéra Uličného, takže kvůli porušení disciplíny už Besta není součástí prvoligového mužstva. Trénovat bude podle individuálního tréninkového plánu," uvedl šéf brněnského fotbalu Roman Pros.

Už proti Kladnu nebyl nominován

Po incidentu na pátečním tréninku se spoluhráčem Markem Střeštíkem a koučem Petrem Uličným nebyl Besta jako nejlepší střelec týmu nominován na nedělní utkání proti Kladnu.


Brno i bez něj nakonec vyhrálo 2:0. "Besta velmi negativně narušoval klima v kabině a choval se nekolegiálně ke svým spoluhráčům, což mi hodně vadí. Z toho důvodu jsem zasáhl. Už před týdnem jsem mu udělil pokutu a nepomohlo to," řekl v neděli Uličný.

Besta: Mohl jsem zůstat, ale nechtěl jsem se omluvit, protože nebylo za co

"Prostě jsem takový návrh nemohl přijmout. Ničeho jsem se totiž nedopustil," prohlásil Besta, který je s třemi zásahy nejlepší střelcem Brna. Po odmítnutí omluvy vedení klubu Bestu v pondělí vyřadilo z kádru a útočník se musí připravovat podle individuálního plánu. "Takový postup jsem čekal. Bylo mi řečeno, že už nesmím do kabiny. Jen jsem si vzal osobní věci, ani s klukama jsem se nebavil," podotkl.

Druhý konflikt během týdne

Besta se během týdne dostal dvakrát do konfliktu se svým nadřízeným. Poprvé se tak stalo poté, co chtěl znát zdůvodnění Uličného, proč bude v Olomouci místo Tomáše Bureše v bráně Martin Lejsal. Za to dostal pokutu. "Nejsem si vědom žádného provinění. Jen jsem se slušně zeptal, proč dochází ke změně. Tomáš totiž podával vynikající výkony a jen díky němu jsme měli deset bodů a ne jen tři," uvedl Besta.

Přestup Heinze by neměl nikam uhnout

Zdá se, že z vyřazení Besty z prvoligového kádru by si brněnští funkcionáři nemuseli dělat těžkou hlavu. Na spadnutí je totiž příchod bývalého reprezentačního útočníka Marka Heinze. "Přestup Heinze sice ještě není definitivní, ovšem oproti neděli došlo v jednání k dalšímu posunu a už to nemá kam uhnout," prohlásil Roman Pros, který na příchodu bývalého reprezentačního záložníka či útočníka pracoval několik měsíců. Novou posilu by Brno mělo oficiálně představit ve středu.

Heinz: Už to asi bude můj poslední návrat do české ligy

"Doma se mi vždycky dařilo. Cítím se tady nejlépe a když jsem v pohodě, odráží se to i na mých výkonech," řekl Heinz, který vyčkává u telefonu na definitivní uzavření přestupu. "Stále není všechno doladěné. Spousta věcí se ještě musí dořešit, ale nečekám vážnější komplikace, které by to měly zhatit," uvedl.

Podívejte se asi na nejpovedenější gól Marka Heinze, který vstřelil v dresu české reprezentace Německu na EURO 2004.


Pokud vše dobře dopadne a Heinz se upíše Brnu, půjde o jeho druhý návrat do české nejvyšší soutěže. Poprvé tak učinil před pěti lety, po přestupu z Hamburku se na konci sezony v dresu ostravského Baníku radoval z mistrovského titulu.

Ve Francii není šťastný

Jednatřicetiletý fotbalista je hráčem prvoligového FC Nantes, který se po sedmi kolech nachází na předposlední pozici francouzské ligy. Heinz neodehrál v nové ročníku ani minutu. "Nejsem tady úplně šťastný. Proto se chci vrátit domů. Když dojde k dohodě, sednu do letadla a klidně okamžitě přiletím do Česka," usmál se Heinz, který obývá pronajatý dům v Nantes bez rodiny. "Měli za mnou přicestovat příští týden, tak doufám, že už k tomu snad nedojde," doplnil.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události