Fotbal

Tottenham: O rok později a stejný příběh

Londýnský Tottenham už tradičně spřádal své předsezonní plány o útoku na nejlepší čtyřku anglické ligy, zklamání na sebe ale opět nenechalo dlouho čekat.

V minulé sezoně stál špatný vstup do sezony manažerský post Martina Jola. Nizozemský odborník si musel sbalit věci, protože jeho svěřenci dokázali z prvních šesti zápasů získat jen čtyři body. Jeho místo zaujal Juande Ramos, který stál za dvěma triumfy Sevilly v Poháru UEFA.


Španělský stratég ale na lavičce Tottenhamu možná také nevydrží v nové sezoně o moc déle. Klub utratil v létě „balík peněz“ a výsledky tomu neodpovídají. Z šesti zápasů mají Ramosovi svěřenci jen dva body a jsou na dně tabulky Premier League.

Ramos: Poškozují nás rozhodčí

Naposledy londýnský celek podlehl Portsmouth 0:2. “Nezáleží na mně, zda budu pokračovat. Na rozhodování takových věcí jsou v klubu jiní,“ vyjádřil se ke své budoucnosti Ramos, proti kterému stojí většina fanoušků.


Kouč Tottenhamu viní z neuspokojivých výsledků i špatná rozhodnutí rozhodčích. „Například proti Portsmouthu tam byla situace, po níž jsme mohli kopat penaltu. Nestalo se tak a oni po podobném zákroku výhodu pokutového kopu měli,“ stěžoval si. Z penaltového puntíku se nemýlil bývalý hráč Spurs Jermain Defoe.


“Před tím v zápase s Wiganem byly dvě důležité situace posouzeny v náš neprospěch,“ dokončil svůj nářek Ramos, jehož angažmá v Tottenhamu se počítá už možná jen na hodiny. Londýnský tým má před sebou náročný program. V týdnu bude v 1. kole Poháru UEFA hájit proti polské Wisle Krakov vítězství z prvního zápasu 2:1, poté jej čeká překvapení nového ročníku anglické ligy Hull.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události