Tenis

Vaidišová udělala maturitu, ale tenisově se jí pořád nedaří

Česká tenistka Nicole Vaidišová pokračuje v nevýrazných výkonech i ve druhé části tenisové sezony.

Úspěšná maturita na střední ekonomická škole nebyla evidentně tím pravým impulsem, který by Vadišové pomohl dostat se na vítěznou vlnu. Devatenáctiletá česká tenistka v pondělí prohrála na turnaji ve Stuttgartu v prvním kole s Číňankou Li Na 1:6 a 2:6.


Vaidišová, která naposledy hrála před měsícem, nedokázala o sedm let starší 30. hráčku světového žebříčku porazit ani ve třetím vzájemném utkání. Před dvěma lety prohrála s Li Na ve Wimbledonu, letos Číňance podlehla na turnaji v Gold Coast. Li Na narazí ve druhém kole na turnajovou jedničku Američanku Serenu Williamsovou.


Česká tenistka vyhrála od červencové účasti ve čtvrtfinále Wimbledonu pouze dva zápasy. Letos má 22. hráčka světa nelichotivou bilanci 19 výher a 18 proher.

V Tokiu je Ivo Minář ve 2. kole, čeká ho Roddick

Český tenista Ivo Minář se v probojoval do 2. kola turnaje Japan Open po třísetové bitvě s Němcem Mischou Zverevem.

Minář  získal první sadu v tie-breaku, kde vyhrál 11:9. Druhý set pak ovládl levoruký německý tenista a český hráč musel první vzájemné měření sil těchto soků rozhodnout ve svůj prospěch v rozhodující sadě. Zápas trval celkem 96 minut. Český tenista na cestě za vítězstvím zaznamenal dvanáct es, oba hráči ztratili dvakrát svůj servis. Příštím soupeřem Mináře bude turnajová dvojka Američan Andy Roddick.

Tokio - dvouhra, 1. kolo:

I. MINÁŘ (ČR) - Zverev (Něm.) 7:6 (9), 2:6, 6:2.

jvl, rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události