Hokej

Nezastavitelný Jágr: vítězný gól a dvě asistence

Nezastavitelný Jágr: vítězný gól a dvě asistence
Zdroj: oficiální zdroj

Česká hokejová megastar řádila v Kontinentální lize proti týmu MVD Balašicha.

Po nejistém začátku svého angažmá v ruském Avangardu Omsk, se "kladenská mašina" rozjela do obvyklých a očekávaných obrátek. Tentokrát Jágrův kalibr na sibiřském stadionu pocítil celek MVD Balašicha.


Omsk se ujal vedení 3:0, na čemž se dvěma asistencemi podílel i Jágr, soupeř ale dokázal srovnat krok. Definitivně zlomit odpor Balašichu se podařilo legendárnímu hráči s číslem 68 na dresu v 52. minutě, kdy vstřelil gól na 5:4. Ten se později ukázal jako vítězný.

Jágr na koni = Omsk v čele

Domácímu celku, který poprvé vedl kanadský kouč Wayne Fleming, se podařilo přidat ještě další dvě branky a zvítězil 7:4. Jednu asistenci si připsal také další český hokejista Jakub Klepiš.


"V první třetině jsme hráli s dostatečným nasazením a mohli dát klidně pět nebo šest gólů. Mysleli jsme si, že už to půjde snadno a polevili jsme," prohlásil nástupce odvolaného Sergeje Gersonského, Kanaďan Fleming. "Ve druhé části zahrál soupeř mnohem lépe. My jsme nehráli tolik jako tým. Z toho zápasu se můžeme hodně poučit," dodal Fleming, kterého si vybral do funkce sám Jágr.


Český hokejista dotáhl svůj tým po tragickém začátku již do čela Charlamovovy divize. V dosavadních 12 zápasech nasbíral nejproduktivnější Evropan v historii NHL osm branek a pět asistencí.

Pondělní výsledky Kontinentální ligy:

Omsk - MVD Balašicha 7:4 (za domácí Jágr 1+2, Klepiš 0+1), Barys Astana - Atlant Mytišči 3:4 (za domácí Klouček 0+1), Togliatti - Novokuzněck 1:3 (za hosty Hořava 1+0), Kazaň - Novosibirsk 8:4, Nižněkamsk - Chabarovsk 4:2 (za domácí Hubáček 1+0), Petrohrad - Spartak Moskva 4:1.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události