Fotbal

Espaňol nařknul hráče Barcelony z podporování násilí

Sobotní fotbalové derby v katalánské Barceloně bude mít ještě další dozvuky.

V napjatém barcelonském derby přišel domácí Espaňol o cenný bod proti favorizovanému FC až v samotném závěru. Espaňolu pomohl rychlý gól Cora, velký tlak hostů korunoval gólem Francouze Henryho v 76. minutě a drama vyvrcholilo odpískanou penaltou v posledních sekundách, kterou proměnil Messi.


Rozhodčí musel vypjatý duel ve druhé půli na několik minut přerušit kvůli nepokojům v hledišti, kde vzplál oheň, a hráči zamířili podruhé do kabin. Do sektoru domácích fanoušků Espaňolu totiž přiletěla světlice z hostujícího kotle, což řádně pobouřilo vedení celku z Estadio Montjuic. V hledišti se děly i další incidenty, během utkání zadržela španělská policie pět lidí.

Henry dělal nesportovní gesta

Podle představitelů Espaňolu Barcelona se nesportovně projevili i hráči konkurenčního FC. „Klub už sepsal zprávu o provokativním chování některých hráčů FC Barcelona. Nyní ji předloží zodpovědné komisi,“ řekl Pedro Tomas, generální ředitel Espaňolu Barcelona.


Provokativní gesta měl dělat po oslavě své vyrovnávací branky hlavně Francouz Thierry Henry, který se ale podobnému nařčení brání. „Bylo to derby a svůj gól jsem slavil se stejnou energií, jako tomu bylo v Arsenalu. Nemyslím, že tam bylo nějaké extra nadšení nebo provokace. Myslím, že nikdo z hráčů pořádně nevěděl, co se děje v ochozech,“ poznamenal Henry.

Prezident Barcy se brání

Chování fanoušků v ochozech odsoudil i Juan Laporta, prezident Barcelony. „Lidé křičeli, že za to můžu já. Barcelona strávila šest let tím, aby podobné chování dostala ze stadionů pryč, takže s tím nemáme absolutně nic společného. Podobné chování odsoudili i hráči, nemohu jim nic vyčítat,“ řekl Laporta.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události