Sport

Bolt: Lewisovo obvinění pro mě nic neznamená

Olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt reagoval na prohlášení legendárního Carla Lewise, který jeho výkony považuje za podezřelé.

Současný král sprintu Jamajčan Usain Bolt reagoval v pondělí na obvinění atletické legendy Carla Lewise, že takový vzestup výkonnosti, jaký Bolt v posledním roce udělal, nemohl být dosažen čistou cestou.

„Vím, co o mě řekl,“ přiznal Usain Bolt. „Pro mě to ale nehraje žádnou roli. Spousta lidí pochybuje. Když máte takové výsledky, vždycky se objeví takové řeči,“ nedělá si starosti.

“Pořád nemůžu pochopit, jak dokáže někdo, jehož výkonnostní strop je na začátku roku na deseti sekundách, zlepšit během tak krátké doby o téměř 0,4 vteřiny,” kroutí nevěřícně hlavou nad Boltovým dramatickým zlepšením devítinásobný olympijský vítěz.

Za Boltovými výsledky stojí tréninková řehole

Jamajský fenomenální sprinter znovu opakuje, že jeho výkony mají původ pouze a jenom v tvrdých trénincích. "Klíčem k mým výkonům v nejkratším sprintu je dvojnásobná trať. To je důvod, proč mám posledních 50 metrů na tak vysoké úrovni, protože trénink “dvoustovky” mi dal rychlost a výdrž. Jediná věc, na kterou se musím soustředit jsou starty," vysvětluje Bolt.

Je opravdu něco shnilého ve státě jamajském?

“Navíc je tu problém s testy na nedovolené látky, protože Jamajka nemá standardní dopingový program. Tamní atleti si mohou dovolit trénovat třeba celý měsíc, aniž by je někdo testoval,” pálí do jamajských řad Lewis.


"Samozřejmě, že nás testují. A upozorňuji, že k nám komisaři chodí třeba v šest ráno, což rozhodně není nic příjemného. Ale vím, že je to důležité a je to fér," argumentuje Bolt.


"Všechno je to o tom, že sport má v tuto chvíli špatnou image. Snažím se to změnit," uzavírá sprinterská ikona.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události