Fotbal

Bývalý reprezentant Heinz podepsal smlouvu s Brnem

Bývalý reprezentant Heinz podepsal smlouvu s Brnem
Zdroj: tn.cz

Útočnou posilou moravského klubu se stal také Michael Rabušic, talentovaný útočník Jihlavy.

Tak už je ruka v rukávě. V pondělí večer došlo k definitivní dohodě mezi Brnem a Nantes na výši přestupové částky za střelce Marka Heinze. S hráčem byl český klub dohodnutý už dřív.


Smlouvu pak bývalý reprezentant podepsal v úterý po poledni v Praze. Kontrakt má trvání do roku 2010. Poprvé by se v novém dresu měl objevit už ve středečním zápase 3. kola Poháru ČMFS proti Slovácku.


Zíka sháněl letenky


"Mohu potvrdit, že se přestup doladit podařilo - kluby jsou již dohodnuty na odstupném. Podmínky ukončení smlouvy Marka Heinze s FC Nantes se během pondělí také podařilo dohodnout, takže na úterý zajišťujeme letenky do Česka," prohlásil Pavel Zíka, hráčův agent ze společnosti Sport Invest.


Za jak velkou sumu Heinz do Brna přestupuje, to prozradit odmítl. "Výši přestupové částky necháme na Brnu, zda ji bude chtít sdělit," pokrčil rameny.

Zdroj: tn.cz

Heinz: Vracím se naposledy


Pro rychlonohého fotbalistu nejde o první návrat domů ze zahraniční štace. Před pěti roky Heinz ukončil paběrkování v Hamburku odchodem na Bazaly, kde na konci sezony 2003/2004 oslavil mistrovský titul.


"Doma se mi vždycky dařilo. Cítím se tam nejlépe, a když mám pohodu, odráží se to i na mých výkonech. Stát se sice může cokoliv, ale myslím si, že to asi bude můj poslední návrat do české ligy," poznamenal jednatřicetiletý fotbalista, který po odchodu z Ostravy oblékl dres Mönchengladbachu, Galatasaraye, St. Etienne a naposledy právě Nantes.


Nyní se o něj kromě Brna zajímala také olomoucká Sigma, jenže Heinz dal nakonec přednost ambicióznějšímu klubu. "Po sportovní stránce je Brno pro mě lepší. Navíc jsem s ním už dva měsíce v kontaktu a cítil jsem, jak moc velký zájem má brněnský šéf Pros na tom, abych hrál právě tam," uvedl Heinz.


Utne příchod Rabušice jednání s Pospěchem?


Světlovlasý fotbalista Nantes však není jedinou novou akvizicí brněnského mužstva. To v pondělí opustil zlobivý útočník Aleš Besta a klub s nalezením náhrady nemá žádný problém. Kromě Heinze si zajistilo služby i devatenáctiletého útočníka Jihlavy Michaela Rabušice.


Druholigový tým si ale vymanil, že Rabušic, který druhou nejvyšší soutěž začal hrát v 17 letech a od té doby má na svém kontě 47 zápasů a 6 zásahů, zůstane do zimy ještě na Vysočině.


Přesto jeho transfer znamená nejspíš to, že Brno ukončilo námluvy s exlibereckým Zbyňkem Pospěchem. Majitel jihomoravského celku Roman Pros tuto informaci ale nepotvrdil.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události