Hokej

Vladimír Růžička: Linköping mě ničím nepřekvapí!

Vladimír Růžička: Linköping mě ničím nepřekvapí!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Trenér Slavie je s úvodem soutěže spokojený a poctivě se věnuje i přípravě na vstup do Ligy mistrů.

Opět stejná písnička. Když se před začátkem sezony skloňovala jména extraligových favoritů, Slavia ve vybrané společnosti chyběla. Tedy stejně jako loni, kdy červenobílí hokejisté vstupovali do ročníku jako outsideři, ale zakončili ho jako zasloužení vítězové.

Prohrát můžeme kdekoli…

Základní kámen červenobílého znovuzrození byl tehdy jasný – famózní úvod ligy. A ten se povedl i tentokrát. “Samozřejmě jsem spokojený. I když si musím sáhnout na srdce a říct, že nám v několika zápasech pomohlo i štěstí,“ zhodnotil pro tn.cz úspěšný start ligy trenér a generální manažer Slavie Vladimír Růžička. Jeho mužstvo prohrálo v úvodních devíti kolech jen jednou (doma s Litvínovem) a drží se na špici tabulky.“Určitě nás nakoply první dvě kola, kdy jsme jeli do Budějovic a Pardubic a získali hned pět bodů,“ pochvaluje si slávistický boss, ale vzápětí zvedá varovný prst. “Se vším spokojený rozhodně nejsem. Musíme zlepšit práci v obraně a rezervy vidím i v přesilových hrách. Navíc liga je nesmírně vyrovnaná. Já vím, že sice můžeme kdekoli vyhrát, jenže kdekoli taky prohrát…“ podotýká.

Protáčení útočných formací má svůj smysl

Pokud je jeho styl koučingu v něčem odlišný než u ostatních extraligových trenérů, pak v tom, že Růžička neustále točí složení útočných lajn. “Máme zkušené mužstvo a prostor musí dostat i mladší hráči, kteří se nejlíp “ohrají“ vedle těch starších. Proto to pořád točíme, podle mě není moc dobré, aby mladí hráli jen vedle sebe,“ nastiňuje slávistický lodivod.

Linköping? Viděl jsem všechny jeho zápasy

Jedna věc mu radost z výkonu svých svěřenců trochu kalí – chabá návštěvnost O2 Areny. Nechodilo by na Slavii více lidí, kdyby se před sezonou povedlo přivést do týmu nějaké “velké jméno“? “To si nemyslím. Velká jména získali na Spartě a nechodí tam o mnoho víc lidí než na nás. Navíc my musíme brát v potaz vysokou cenu vstupného a také to, že když hrajeme tři domácí zápasy v šesti dnech, lidi si budou vybírat,“ argumentuje rozumně Růžička.


Jeho mužstvo se chystá na úterní utkání v Liberci, ale v hlavách už má i utkání Ligy mistrů proti Linköpingu. Lodivod Pražanů je na švédského vicemistra připraven. “Viděl jsem všechny jejich zápasy v této sezoně. Nepotřebuji videozáznamy, dívám se na ně normálně v televizi, protože chytám švédský kanál,“ říká jakoby nic. “Mají kvalitní mužstvo, svoji soutěž vedou. Ale ničím mě nepřekvapí,“ usmívá se Růžička.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události