Motorsport

Prezident stáje Ferrari dal pilotům nůž na krk

Prezident stáje Ferrari dal pilotům nůž na krk
Zdroj: tn.cz, AP

Historicky první šéf Asociace týmů formule 1 (FOTA) a prezident stáje Ferrari Luca di Montezemolo se pustil nejen do vlastních řad, ale také do městských okruhů.

Montezemolo tvrdě kritizuje okruh v Singapuru i podobný ve španělské Valencii. Na prvně jmenovaném se jela v neděli vůbec první Velká cena formule 1 pod umělým osvětlením a Ferrari se vůbec nevyvedla. Po trablech v boxech přišel o vedení Massa, neúspěch stáje podtrhl Räikkönen pár kol před koncem, když svůj monopost rozbil o stěnu.


"Pro diváky by bylo lepší, kdyby byl na trati instalován cirkus,“ řekl v rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport Montezemolo. Narážel tím na to, že podstatnou část závodu museli natěšení fanoušci sledovat v čele závodu místo některého z hvězdných pilotů Bernda Mayländera za volantem Safety Caru. "To je pro formuli 1 ponižující,“ nešetřil kritikou šéf FOTA.

Městské okruhy z kola ven?

Singapur i Valencie se pak staly Montezemolovým trnem v oku především proto, že nenabízejí příliš prostoru pro předjíždění. "Tyto okruhy nepřinášejí žádná překvapení. Chci o tom v nejbližších týdnech mluvit s ostatními týmy," řekl Di Montezemolo.


S jezdci své stáje ale už mluvil. A čajový dýchánek to určitě nebyl. Úřadující šampion Räikkönen už nemá moc šancí titul obhájit, Lewis Hamilton na mclarenu navýšil svůj náskok v čele šampionátu na druhého Massu o dalších šest bodů.

V cestě stojí poučený Hamilton

Montezemolo ale požaduje titul pro italskou stáj za každou cenu. "Očekávám, že Felipe Massa a Kimi Räikkönen v posledních třech závodech mistrovství světa pokaždé skončí na prvním a druhém místě. Minimálně musí dojet do cíle před McLarenem," vyslovil své neskromné přání prezident stáje z Maranella.


V cestě k jeho snům ale stojí výborný Brit Hamilton, který si asi nenechá titul mistra světa uniknout tak lehce, jako v minulé sezoně. Ta byla totiž jeho premiérovou a několikrát musel kvůli své nezkušenosti zaplatit nováčkovskou daň.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události