Fotbal

Heinz: Fotbal se nezapomíná, je to jako jízda na kole

VIDEO: Marka Heinze zase budeme vídat na českých fotbalových trávnících. V úterý po poledni se do roku 2010 upsal Brnu.

V hotelu Pyramida se sešli fotbalista Marek Heinz, jeho manažer Pavel Zíka a klubový ředitel Brna Radek Bělák. Nejprve se všichni tři odebrali do soukromí, aby doladili poslední detaily kontraktu. Po chvilce vyšli před novináře a Marek Heinz podepsal smlouvu.

Pavel Zíka prozradil, že kontrakt je podepsán do roku 2010. Podívejte se, co dále k přestupu Marka Heinze řekl.


Podle informací z Nantes by se mohla přestupní částka pohybovat kolem pěti milionů korun.

S fotbalem je to jako s plaváním nebo jízdou na kole…

Takovéto přirovnání použil Heinz na otázku, jak se cítí po fotbalové stránce. "Hrát fotbal jsem určitě nezapomněl, ale budu muset zapracovat na kondici,“ prozradil. Zítra čeká Brno utkání Poháru ČMFS na půdě Slovácka a směrem k němu hráč řekl: "Když mě trenér Uličný nominuje, bránit se samozřejmě nebudu. Ale na základní sestavu se necítím. Spíš bych do toho šel až v průběhu zápasu."

V Nantes nebyl šťastný

Heinz v FC Nantes prakticky nehrál a toužil po odchodu z Francie. "Už jsem si říkal, že se ten přestup nedotáhne a budu muset zůstat v Nantes," prozradil své obavy, že by v zemi galského kohouta musel ještě zůstat. Jelikož byl nespokojen, snažil se najít si jiné angažmá a už téměř dva měsíce byl v kontaktu s vedením Brna. „Jednání s Brnem byla korektní. Všechno jsem konzultoval s manželkou, protože rodina v mém přestupu hrála hlavní roli. Jsem rád, že se vracíme a holky se nebudou pořád stěhovat tam a zpátky. Navíc mladší Isabela má jít do první třídy a je dobře, že to bude v Čechách," vysvětlil Heinz.


Heinz s francouzskou ligou měl zkušenosti z působení v Saint Etienne, kde pod trenérem Ivanem Haškem odehrál 28 zápasů. Jenže Hašek měl nějaké spory s hráči a dostal padáka. Jeho místo převzal dosadní druhý trenér a Heinz najednou přestal nastupovat. "Já jsem v St. Etienne byl po fotbalové stránce moc šťastný, ale bohužel nový trenér se ke mně choval jinak, než když byl ještě v pozici druhého trenéra. Cítil jsem, že tam nebudu mít moc šancí," řekl útočník nebo ofenzivní záložník ke své minulosti spojené s Ivanem Haškem.

Největší omyl kariéry? Mönchengladbach!

Bývalý reprezentant Heinz během své kariéry prošel řadou klubů. Německým Hamburkem, Borrusií Mönchengladbach, francouzskými Saint Etienne a FC Nantes. Byl i v současném působišti Milana Baroše, tureckém Galatasaray Istanbul. Nejvíce ale lituje angažmá v Mönchengladbachu. „Dodnes mě mrzí, že jsem byl z nějakých záhadných důvodů dotlačen do tohoto průměrného německého mužstva. Byla to největší chyba mé dosavadní kariéry.“

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události