LM: Arsenal rozstřílel Porto, Juventus jen remizoval v Bělorusku

V úterý byla na programu polovina druhého kola bojů v základních skupinách Ligy mistrů. Anglické týmy si s chutí zastřílely, Juventus odvracel ostudu na běloruské půdě.

První duel mezi posledním vítězem Poháru UEFA Zenitem Petrohrad a Realem Madrid měl výkop již v 18:30 hod. Hosté ze Španělska šli do vedení už ve čtvrté minutě, kdy poslal míč do vlastní sítě slovenský obránce Hubočan.

Advocaat rozlučkový dárek nedostal

Na vyrovnání Portugalce Dannyho pak zakrátko odpověděl nizozemský kanonýr Van Nistelrooij a uzavřel účet utkání na 2:1 pro Real. V základní sestavě ruského klubu nastoupil i český reprezentant Radek Šírl. Toho možná v jednom z posledních zápasů z lavičky vedl Dick Advocaat. Uznávaný kouč se totiž po listopadovém vypršení kontraktu nejspíš vrátí do Nizozemí za rodinou.

Gólman Realu Casillas řekl, že utkání na umělé trávě bylo náročné a že body Ruska jsou hodně důležité. Brazilec Pepe ve službách Madridu ocenil výkon domácích, které táhl objev EURO 2008 Andrej Aršavin. "Hráli výborně a pro nás to nebylo vůbec jednoduché utkání," řekl Pepe. Naším cílem ale bylo vítězství a toho jsme dosáhli. Real má velké ambice a my musíme jít pěkně pomalu krok za krokem," dodal.

Zenit Petrohrad - Real Madrid 1:2 (1:2)

Branky: 25. Danny - 4. vlastní Hubočan, 31. Van Nistelrooij. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 21 000.

Arsenal rozstřílel Porto

Domácí Kanonýři měli po víkendové prohře v Premier League s nováčkem z Hullu co napravovat. V prvním poločase byli domácí proti Portu podle předpokladů aktivnější, z gólu se ale málem první radovali Portugalci. Po rychlém brejku totiž otřel Rodríguez svého "koníčka" o břevno.

Do vedení poslal Kanonýry ve 31. minutě Van Persie po krásné spolupráci s Adebayorem. Druhý jmenovaný zvýšil na 2:0 hlavou po rohovém kopu. Další gól domácích přidal tři minuty po změně stran opět Van Persie, který se chytře prosmýkl kolem obránce a levačkou nezadržitelně skóroval. O čtvrtou a poslední branku se postaral z penalty za faul na Bendtnera další dvougólový střelec Adebayor.

Trenér Arséne Wenger byl s výkonem i výsledkem nadmíru spokojen. "Je skvělé, že jsme vyhráli. Na prohru s Hullem jsme potřebovali reagovat jako tým a to se povedlo," vzpomněl na ligový neúspěch. "Nedostali jsme gól, a naopak čtyři dali. A to jsme ještě několik dobrých šancí zahodili," dodal zkušený trenér, který vyzdvihl výkony Fabregase, Walcotta a obou dvougólových střelců.

Arsenal - FC Porto 4:0 (2:0)

Branky: 31. a 48. Van Persie, 40. a 71. z pen. Adebayor. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 55.000.

Juventus po mizerném začátku remizoval v Bělorusku

Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera zavítali v druhém zápase skupiny H s Juventusem do Borisova. Oba byli přímými aktéry historického utkání, protože vůbec poprvé se zápas Ligy mistrů odehrál na běloruské půdě. Fanoušci domácího outsidera se mohli radovat z překvapivého vedení už v 17. minutě. Kryveč využil krásného balonu za obranu, obešel Manningera a do prázdné branky vstřelil první gól Borisova v Lize mistrů.

Ještě veseleji bylo v Bělorusku za dalších pět minut, kdy na 2:0 zvýšil Stasevič. Stará dáma ale dokázala ještě do poločasu vyrovnat. Ve 29. minutě se o snížení postaral přesnou hlavičkou na zadní tyči Vincenzo Iaquinta. Ten samý hráč vyrovnal na konečných 2:2 v nastaveném čase první půle.

Po zápase se ale jediný střelec Juventusu moc nadšeně netvářil. Kdyby jeden z jeho gólů byl vítězný, bylo by tomu určitě jinak. "Škoda, že jsme tady nevyhráli," řekl zklamaným hlasem. Své góly ale už hodnotil optimističtěji. "Jsem rád, že mi to tam spadlo. Moc jsem se těšil na gól v domácí lize a ono to přišlo v Lize mistrů." To trenér Ranieri byl o poznání drsnější. "Je to ostuda. Tohle byl zápas, který jsme měli vyhrát," řekl rozčileně.

BATE Borisov - Juventus Turín 2:2 (2:2)

Branky: 17. Krivec, 23. Stasevič - 29. a 45.+3 Iaquinta. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 40.000.

Manchester nepřipustil překvapení v Aalborgu

Dánský klub z Aalborgu v prvním kole skupiny E překvapil na půdě skotského Celticu Glasgow, kde uhrál bezbrankovou remízu. Nyní ho ale na domácí půdě čekal těžší soupeř, obhájce trofeje Manchester United. Angličany poslal do vedení ve 22. minutě sebevědomým zakončením Wayne Rooney. Ten využil parádní pas veterána Giggse, který už v 11. minutě vystřídal Scholese.

Své první góly za Rudé ďábly vstřelil Dimitar Berbatov. Bulharský kanonýr a nejdražší hráč v historii United poprvé skóroval v 55. minutě. Svůj kalibr potvrdil bývalý hráč Tottenhamu v 79. minutě, kdy "nůžkami" překonal brankáře Aalborgu a podruhé rozhodl o vítězství Manchesteru v poměru 3:0.

Aalborg - Manchester United 0:3 (0:1)

Branky: 55. a 79. Berbatov, 22. Rooney. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). Diváci: 16.000.

Sennův přímý kop zajistil výhru Villarrealu

Villarreal přivítal v duelu dvou remízových týmů z prvního kola skupiny E skotský Celtic. Zatímco španělský celek si přivezl cenný bod z Old Trafford, glasgowský tým doma ztratil důležité dva s Aalborgem. A byl to domácí celek, který získal zásluhou přímého kopu Senny ze 67. minuty důležité tři body za vítězství 1:0.

Villarreal - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

Branka: 67. Senna. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 26.000.

Kyjev veze bod z Turecka

Ukrajinské Dynamo Kyjev v prvním zápase skupiny G doma uhrálo remízu se silným Arsenalem a v druhém kole zavítalo na horkou půdu tureckého Fenerbahce. To potřebovalo nutně bodovat po prohře v Portu. Po bezbrankové remíze nakonec získala obě mužstva po bodu.

Fenerbahce Istanbul - Dynamo Kyjev 0:0

Rozhodčí: Einwaller (Rak.). Diváci: 45.000.

Bayern opět nepřesvědčil

Trápící se Bayern chtěl v rámci skupiny F prolomit svoji sérii špatných výkonů a výsledků v utkání s francouzským Lyonem. Pohled do ligových tabulek totiž hovořil o lepší formě mistra ze země galského kohouta. Bayern je v bundeslize až devátý, Lyon ve Francii vede. Papírové předpoklady se v prvním poločase naplnily. Jedinou brankou se sice prezentoval domácí Demichelis, ten ale ve 25. minutě usměrnil hlavou Juninhův přímý kop do vlastní sítě.

Druhý gól Bayernu, tentokrát do správné branky vstřelil Brazilec Zé Roberto, který v 52. minutě hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

Bayern Mnichov - Olympique Lyon 1:1 (0:1)

Branky: 52. Zé Roberto - 25. vlastní Demichelis. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 64.000.

Steaua uhrála remízu ve Florencii

Fiorentina, přemožitel Slavie Praha ve třetím předkole milionářské soutěže, přivítala ve druhém zápase skupiny F nepříjemného soupeře z Rumunska. Italský celek chtěl potvrdit bod z horké půdy v Lyonu, ale diváci gól neviděli.

AC Fiorentina - Steaua Bukurešť 0:0
Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 30.000.

jpz, dfk, TN.cz

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.