Fotbal

Fanoušci Sparty útočili lahvemi na autobus s hráči

Fanoušci Sparty útočili lahvemi na autobus s hráči
Zdroj: oficiální zdroj

Porážka v Liberci a tragické výkony z posledních zápasů jsou zřejmě nestravitelným soustem v žaludcích sparťanských hooligans.

Když se sparťané vraceli z Liberce, kde v pondělní dohrávce dostali lidově řečeno "trojku“, čekala je ještě jedna nepříjemnost.

Na sparťanský autobus létaly lahve

Zatímco si většina hráčů spokojeně seděla v autobusu a přemítala o neúspěšné misi v Liberci, najednou z kolem projíždějícího auta vylétlo několik lahví, které autobus Pražanů zasáhly. Aby toho nebylo málo, další notně rozzuření fanoušci čekali na Letné, tam už se ale žádný incident neudál, protože na místě hlídala policie.


Informaci potvrdil i mluvčí Sparty Jakub Otava. "Na dálnici skutečně došlo k incidentu. Někdo z projíždějícího vozidla hodil asi tři lahve na náš klubový autobus. Žádná škoda však nevznikla,“ prozradil. Sparta po této události kontaktovala policii, která následně doprovodila autobus s hráči až před letenský stadion.

Už čtyři zápasy nedali sparťané gól

Sparta jen potvrzuje, že se v poslední době nenachází v ideálním rozpoložení. Nepostoupila do Ligy mistrů, v domácí lize přišla o první místo v tabulce, v posledních čtyřech zápasech dokonce nedala gól. Dvakrát v Gambrinus lize (doma s Teplicemi a v Liberci) a dvakrát v pohárech. Na půdě Záhřebu v poháru UEFA uhrála bezbrankovou remízu, což ale nelze považovat za neúspěch. Utkání domácího poháru na půdě Frýdku-Místku už ale ostudou zavánělo. Naštěstí hráči Sparty zvládli pokutové kopy a postoupili. Ve čtvrtek Spartu čeká klíčový zápas, který rozhodne, zda se udrží v pohárové Evropě.

Ve Spartě to vře

Debakl v Liberci měl podle informací deníku Sport dohru i v kabině letenského týmu. K hráčům přišel klubový manažer Jozef Chovanec a řekl jim k celé situaci své. Slovo si údajně vzal také stoper Tomáš Řepka, který měl vyjádřit odpor ke stereotypním tréninkům kouče Vítězslava Lavičky.


Že se ve Spartě něco děje, zaregistrovaly i sázkové kanceláře, které do svých nabídek vypsaly kurzy na to, zda bude Lavička odvolán po pražském derby se Slavií. Kdo věří, že tomu tak bude, může si vsadit v kurzu 3:1.


Sám trenér napjatou situaci potvrdil. "Tlak ve Spartě je velký a permanentní," řekl Lavička. Trochu ulevit by mohla výhra nad Záhřebem, ale to bez vstřelených gólů a s naštvanými fanoušky v zádech nepůjde lehce.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události