Hokej

Hráči jsou na NHL v Praze nažhavení, stará se o ně 100 lidí

Hostem on-line rozhovoru na tn.cz byl Vladimír Šafařík. Ředitel agentury, která organizuje víkendová utkání NHL Premiere Prague, vám poodkryl zákulisí příprav na start prestižní hokejové soutěže v české metropoli.

To, co se ještě před pár lety zdálo být utopií, se tento víkendu stane skutkem. Slavná kanadsko-americká NHL se představí na území České republiky. A nepůjde o žádná přátelská utkání. Naopak, jedná se o ostrý start nejsledovanější hokejové soutěže světa. Své síly ve vysočanské O2 Aréně změří Tampa Bay Lightning a New York Rangers.


Rozhovor


"Hráči jsou spokojení a nažhavení," prozradil Šafařík čtenářům tn.cz. Zámořští hráči ale vzhledem k nabytému programu nestihnou autogramiádu s fanoušky.


Šafařík už mimo jiné organizoval daviscupové utkání Čechů proti Švýcarům. V jejich čele tehdy stál Roger Federer, domů ale odjížděl po porážce smutný.


V akci se může představit hned pětice Čechů. Ve floridském celku působí trio Václav Prospal, David Kočí a Radim Vrbata. Dres Jezdců oblékají Petr Průcha a Michal Rozsíval, kteří v úterním přípravném zápase v Bernu dostali důvěru v první pětce. Zápasy se hrají v sobotu a neděli, oba mají shodný začátek v 18 hodin.

Náklady na akci byly okolo 100 milionů

Za splněným snem českých hokejových příznivců stojí agentura Česká sportovní. Ta musela splnit tvrdé podmínky vedení zámořské soutěže i náročné požadavky obou klubů. Důležité je všechno – ubytování, catering, ledová plocha a tisíce dalších drobností. Náklady na uspořádání akce byly podle Šafaříka 100 milionů korun.


Ten se sám byl na NHL několikrát podívat v zámoří. "Jako sportovní fanoušek i jako pozorovatel připravovaného utkání," prozradil čtenářům tn.cz. Přípravy na pražskou show totiž zabraly celé dva roky a podílí se na nich přes 100 lidí.


Některým fandům se ale zdají vstupenky na pražská utkání předražené. "Cena vstupenek odpovídá nákladům a významu akce. Že je stanovená cena adekvátní, napovídá skutečnost, že po vstupenkách se zaprášilo během 30 hodin," kontruje Šafařík.


Sobotní zápas můžete sledovat na TV Nova, ten nedělní vám přinese nový kanál Nova Sport.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události