Hokej

Duba sparťanským hrdinou, Procházka padouchem

Olympijský vítěz z Nagana Libor Procházka u mantinelu “zmasakroval“ boleslavského Tomáše Sýkoru.

Když se fanoušek Sparty před začátkem sezony podíval na rozpis extraligových zápasů, desáté kolo si nejspíš sebevědomě zakroužkoval jako “jisté tři body“. Bohatý klub z Holešovic měl na programu zápas proti nováčkovi z Mladé Boleslavi a všeobecně se čekalo, že dojde k “vraždění neviňátek“.

Duba zachraňoval sparťany hlavně v oslabení

Jenže chyba lávky. Sparťané sice vyválčili vítězství 2:1, ovšem děkovat za něj mohou jen brankáři Tomáši Dubovi, který nastoupil poprvé v sezoně a předvedl famózní výkon. Ten matnou hru Pražanů omlouval častou hrou v oslabení. "Už jsem si říkal, že něco podobného snad ani není možné. Nikdo to ale neudělá schválně. Často to bylo v přemíře snahy, třeba když jsme vyhodili puk na střídačku," hodnotil nepříliš pohlednou hokejovou bitvu.


"V oslabeních nám trochu docházel dech. Potřebovali jsme, aby to skončilo. Doufali jsme, že pokud je ubráníme bez obdržené branky, tak by se zápas mohl změnit. Nakonec sice domácí gól dali, ale naši kluci, co na oslabení nechodili, měli na konci více sil," vyzdvihl Duba závěr utkání, který Sparta rozhodla dvacet sekund před koncem.


"Kluci hráli hodně obětavě a bránili, jak mohli. V důležitých momentech padali po hlavě do střel, za což si zaslouží velký dík,“ vyzdvihl bojovnost týmu gólman, jenž se do brány postavil poprvé v sezoně. "Dobře jsem se cítil už docela dlouho, jenom jsem čekal, kdy mě trenéři pustí na led. Nakonec to odskákala Boleslav," usmál se Duba.

Procházka: Měl jsem hodně špatný pocit

Zatímco jeho výkon byl příjemným překvapením, počínání jeho spoluhráče Libora Procházky nikoliv. Velezkušený obránce neudržel nervy na uzdě a ve 14. minutě likvidačním zákrokem u mantinelu málem “přizabil“ boleslavského útočníka Tomáše Sýkoru. Toho museli z ledu odnést jen za pomocí nosítek.


“Nešel jsem do toho s tím, že ho zraním. Myslím, že to byl souboj rameno na rameno. Ten hráč se na mě navíc podíval a věděl, že jdeme do souboje,“ podotkl Procházka. “Samozřejmě že když jsem viděl, jak ho nakládají na nosítka, měl jsem hodně špatný pocit…“ přiznal s hlavou sklopenou.


Na jak dlouho svým nezodpovědným zákrokem vyřadil Sýkoru ze hry, je zatím ve hvězdách.

hum
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události