Fotbal

Čech: Kluž chce dokázat, že v Lize mistrů není náhodou

Čech: Kluž chce dokázat, že v Lize mistrů není náhodou
Zdroj: ČTK / tn.cz

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech prohlásil během úterní tiskové konference, že nikdo neočekává prohru Chelsea v 2. kole Ligy mistrů proti CFR Kluž. Přesto varoval před podceněním a ocenil kvalitu soupeře.

Pořádně naostřený kříž, hromadu česneku, růženec nebo cokoliv posvěceného si Petr Čech jistě přibalil před cestou do země dalšího soupeře jeho Chelsea. Druhý zápas totiž Blues sehrají na půdě rumunské Kluže, která se před čtrnácti dny dopustila fotbalové svatokrádeže na hřišti římského AS. Na Olympijském stadionu zvítězil klub rumunských drah 2:1.

Čeká fotbalisty Chelsea bezesná noc?

Pořádně perný večer chtějí fotbalisté ze země hraběte Drákuly připravit i fotbalistům Chelsea, a to je nemusí v hotelu ani obtěžovat krvelačný kníže. Nebezpečí, které číhá na londýnský klub, si uvědomuje i Petr Čech.


„Myslím, že jsou na nás dobře připraveni. Mají zkušeného kouče a fotbalově velmi inteligentní hráče. Pro mě jako pro brankáře bude nejnebezpečnější v tom, že střílí z každé pozice, což předvedli už proti Římu. Jejich hra je dobře organizovaná a jakmile se dostanou k míči, tak je vidět jejich snaha ohrozit soupeřovu branku, v tom jsou velmi nebezpeční,“ komentoval nejsilnější zbraně rumunského klubu brankář Scolariho družiny.

Čechovi pomáhají vzpomínky na zápas v dresu Sparty

„Náš zápas s Kluží bych přirovnal k tomu, který jsme před dvěma lety sehráli s Levski Sofia. Tehdy jsme vyhráli 3:1. Nevýhodou těchto týmů je fakt, že nemají zkušenosti s tak velkými zápasy. Na druhou stranu se chtějí vytáhnout. Když jsem hrál ještě za Spartu Praha, tak jsem něco podobného zažil, když k nám přijel Real Madrid. Cítili jsme obrovskou příležitost, nakonec jsme sice prohráli 2:3, ale klidně jsme mohli i remizovat,“ pokračoval český brankář ve „čtení“ nebezpečného soupeře.


Chelsea však v tuto chvíli prožívá velmi úspěšné období. Před čtrnácti dny smetla v prestižní klubové soutěži 4:0 Bordeaux a daří se jí i v domácí soutěži, když ze šesti zápasů má na kontě čtyři výhry a dvě remízy. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by měla tentokrát zaváhat, tedy pokud do zápasu v mýty opředené Transylvánii, nezasáhne vyšší moc.


„Když vyhráváte, tak si zároveň zvyšujete sebevědomí. Pracujeme tvrdě na tom, abychom vyhrávali a pokud v tom budeme pokračovat, tak uspějeme i dnes,“ věří elitní český brankář.

Kone: Abyste proti Chelsea uspěli, tak musíte běhat jako šílení

Hráči Kluže si jsou dobře vědomi, jak těžký test je čeká. Ačkoliv dokázali před čtrnácti dny senzačně porazit 2:1 na Olympijském stadionu AS Řím, tak útočník rumunských fotbalových „svatokrádežníků“ Yssouf Kone vítězství nepřeceňuje. "Myslím, že Chelsea je nesrovnatelně lepší než Řím. Pokud chcete hrát s Angličany vyrovnanou partii, tak musíte běhat celý zápas jako šílení," varuje před silou anglického soupeře Kone.


"Chelsea je fotbalovou mašinou. Každopádně zápas začíná za stavu 0:0 a větší tlak ponesou na svých bedrech hráči Chelsea. Pokud zvítězí, tak se nikdo divit nebude, pokud je dokážeme porazit my, tak to bude fotbalová senzace," předpovídá útočník Kluže.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události