Hokej

Ředitel extraligy rozdal pokuty za nepovolenou výstroj, nejhůř dopadl Murín

“Hřešící“ kluby zaplatí souhrnnou částku 600 000 Kč.

Ředitel české nejvyšší hokejové soutěže Stanislav Šulc se s ničím jen tak nemazlí. Za nepředpisové rozměry výstroje gólmanů v úvodních kolech extraligy rozdal nemalé pokuty v celkové výši 600 000 Kč.

Tento "blafák" Murín rozhodně nevychytal...

Nejvíc budou muset sáhnout do kapsy ve Zlíně, kde za prohřešek Igora Murína zaplatí rovných čtvrt milionu korun.


Jeho trest je vcelku pochopitelný. Slovenský brankář přišel na povinné měření bez přídavných chráničů kolen, s kterými do utkání nastoupil. Tento trapný pokus o podvod mu ale příliš nevyšel. "Zatím jsme k celé věci nezaujali žádné stanovisko. Rozhodneme se v nejbližších dnech, jaký postoj k situaci zaujmeme," poznamenal generální manažer Zlína Miroslav Michalovský.

Takový malý český Kocourkov

To v dalších případech je otázka provinění minimálně diskutabilní. Po sto tisících zaplatí litvínovský Franěk s libereckým Fikrtem za to, že jim byli naměřeny dva chybné rozměry. Padesát tisíc pak budou muset vysázet na stůl v Plzni, Karlových Varech i pražské Slavii. Málek, Mensator i Svoboda se provinili v jedné odchylce. Jak je to ale možné?


“To bych taky rád věděl. Adam s tou samou lapačkou nastoupil v prvních dvou kolech a nic nepovoleného mu na ní nenaměřili. Ve třetím kole pak ano, ve čtvrtém už zase ne. A jak říkám, to chytá pořád v té samé…“ říká zcela nevzrušeně pro tn.cz slávistický kouč Vladimír Růžička.


A je velmi pravděpodobné, že stejně na tom budou i ostatní “viníci“.

Měřit se už dále bude pouze namátkově

Jediné rozumné vysvětlení je tak zřejmě to, že díky vlhkosti se lapačka po utkání třeba o půl centimetru nafoukne, a hned je oheň na střeše. Pravidla jsou totiž nekompromisní a striktně trestají jakoukoli odchylku…


Pod nátlakem okolností se tak na svazu rozhodli, že od pravidelných pozápasových kontrol raději upustí.  Ve středu 18. září proběhlo hromadné měření ve Velké Bíteši, kde komisaři zkontrolovali veškerou výstroj gólmanů, která byla ten den k dispozici. Kontroly po utkáních budou nyní probíhat jen namátkově.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události