Fotbal

Rowdies změnili Prahu v bitevní pole. Rvačky i při zápase

Fanoušci Dinama se prali v ulicích Prahy. Nedali si pokoj ani při zápase. Podívejte se na dlouhé video.

Bitky fanoušků nekončily ani při zápase. Před stadionem na Letné se po osmé hodině ostře porvali dva výtržníci. Podle našich informací měli skákat po autech. Zadrželi je policisté.


Po skončení mače policisté ze stadionu nejdřív pouštěli fanoušky Sparty, až po nich mohli svá místa opustit i Chorvaté. K autobusům na parkoviště měli policejní eskortu.


Asi 150 chorvatských fanoušků se po zápase přesunulo na Václavské náměstí.

Podívejte se, jak se fanoušci scházeli ke stadionu


ON-LINE reportáž ze zápasu Sparta - Dinamo Záhřeb si můžete prohlédnout ZDE!

Rachot na Staromáku

Krátce před 18. hodinou napadla zhruba stovka fanoušků Dinama Záhřeb na Staroměstském náměstí policisty.


Vzduchem létaly dělobuchy, lahve, ale i židle a sklenice z blízké pizzerie. Nejméně pět lidí se při potyčkách zranilo.

Policisté asi stovku fanoušků obklíčili a donutili jít ke zdi Staroměstské radnice. Část jich pravděpodobně předvedou na služebnu.
Kromě těžkooděnců měli plné ruce práce i záchranáři.
Fanoušci po sobě zanechali spoustu odpadků.
Řádili i u Myslbeku

"Zhruba před 10 minutami se fanoušci Dinama Záhřeb poprali u pasáže Myslbek," řekla v 17:30 našemu serveru mluvčí pražské policie Iva Knolová. "Zasahovala tam hlídka z pořádkové policie," řekla mluvčí s tím, že chorvatští chuligáni byli silně opilí.


Chuligáni napadli rusky hovořícího turistu. "Muž utrpěl těžká zranění hlavy," řekla naší televizi Jiřina Ernestová. Muže převezli záchranáři do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.


Asi tři stovky příznivců fotbalového mužstva Dinamo Záhřeb se odpoledne shromáždily v okolí Husova pomníku na Staroměstském náměstí.


Cílem fanoušků Sparty a Dinama je pražská Letná. Tam už kolem půl šesté čekaly na rowdies desítky policistů. Ve vzduchu nad místem kroužil vrtulník. Po sedmé hodině už ochranka u vstupů prohlížela tašky prvním divákům.
Horkokrevní Chorvati se zlobí na fanoušky Sparty. Ti již dříve vyvěsili transparenty, které podporovaly srbského válečného zločince Radovana Karadžiče. Ten se v 90. letech stal katanem Chorvatů a bosenských Muslimů.Klidné odpoledne


Ještě o půl páté byl přitom v ulicích Prahy klid.


"Máme to pod kontrolou, naši policisté chování skupin fanoušků bedlivě sledují," sdělil Jaroslav Černý, šéf policejní zásahové jednotky.


Na večerní zápas Chorvatů se Spartou, zejména před jeho začátkem a po jeho ukončení dohlížejí policisté z různých složek. Hlídají nejen okolí stadionu pražské Sparty.


"Naše hlídky budou přítomny po celém území hlavního města a v případě potřeby operativně zasáhnou všude tam, kde bude potřeba," sdělil před zápasem šéf pražské pohotovostní motorizované jednotky Jaroslav Knížka.


Policie již metropoli monitoruje i ze vzduchu, letka ministerstva vnitra vyslala nad Prahu vrtulník. Kromě včerejší bitky Chorvatů s policisty na Václavském náměstí, nemá policie informace o žádných incidentech mezi fanoušky. Ta noční ovšem stála za to. Podrobnosti najdete tady.mediafax/tn.cz ot, ora s přispěním kas, mix
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události