Fotbal

Baník v Moskvě? Kopec smůly a konec se ctí

Fotbalisté Ostravy remizovali ve smůlovatém odvetném zápase 1. kola Poháru UEFA na hřišti Spartaku Moskva 1:1 a po domácí prohře 0:1 jsou ze hry venku.

Baník na umělé trávě na stadionu Lužniky chtěl prolomit nepříznivou bilanci z posledních tří zápasů v evropských pohárech na hřištích soupeřů. V té měl totiž český klub tristní brankovou bilanci 0:13.


Prokletí soupeřových hřišť se ale pro ostravské fotbalisty projevilo už krutě brzy. Po dobrém míči za obranu sice brankář Vašek vyběhl, ale domácí Prudnikov naservíroval před prázdnou svatyni hostů Baženovi a ten už neměl problém zakončit.

Otepka vyburcoval spoluhráče

Baník mohl brzy vyrovnat. Mičola odcentroval do pokutového území na zadní tyč přesně do míst, kde číhal Střihavka, který z těžkého úhlu vystřelil z voleje. Brankář Pletikosa měl co dělat, aby vytlačil míč na roh. V 19. minutě se radovali po zásahu Sajenka domácí podruhé, jejich emoce ale zmrazil praporek asistenta rozhodčího na čáře.


Vytoužené branky na hostujícím hřišti se Baník dočkal ve 32. minutě. To nádhernou individuální akci předvedl veterán Rudolf Otepka, před kterým své spoluhráče ze Spartaku před zápasem varoval reprezentant Radoslav Kováč. Do Moskvy odcestovala s ostravskými fotbalisty asi padesátka věrných fanoušků, která odměnila své miláčky po skončení prvního poločasu spokojeným potleskem.

Famózní výkon zhatila branková konstrukce

Ve druhém poločase už neměla Ostrava, pokud si chtěla zachovat příslušnost k pohárové Evropě i pro další zápasy, co ztratit. Podle toho se také do svého soupeře obula. V 50. minutě ještě vyrazil Mičolovu prudkou ránu bez přípravy domácí gólman Pletikosa, o tři minuty později jej ale po ráně stejného borce musela zastoupit branková konstrukce.


Baník měl v zoufalém závěrečném tlaku smůlu ještě dvakrát! Nejprve se v 89. minutě do vzduchu pověsil Marek a trefil spojnici břevna a tyče. Už v nastaveném čase měli Češi další rohový kop, na který přes celé hřiště vyrazil i brankář Vašek. Míč se ve skrumáži dostal ke kanonýrovi Svěrkošovi a ten trefil břevno! Fotbalová štěstěna se dnes prostě postavila Ostravě do cesty v plné síle.


Spartak se zuby, nehty bránil až do závěrečného hvizdu, který pro něj přinesl vysvobození v podobě uhájené remízy 1:1. Ta znamená, že si Moskevští zahrají základní skupinu Poháru UEFA, Ostrava svou pouť v pohárové Evropě se ctí končí.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události