Fotbal

Brabec vystřelil Slavii postup v Poháru UEFA

Fotbalisté Slavie Praha dokázali zvrátit nepříznivý stav utkání a po remíze 1:1 s rumunskou Vasluií postoupili do základní skupiny Poháru UEFA.

Bez zkušeného fotbalisty Vladimíra Šmicra a s italským útočníkem Gianlucou Litterim, nastoupili slávisté na hřišti rumunské Vasluie k boji o přežití ve fotbalové Evropě.

Zraněný Littery a inkasovaný gól. Úvod jako z fotbalového hororu

Utkání začalo pro sešívané velmi nešťastně, když se už v 9. minutě zranil Litteri, kterého nahradil Ivana. Úvod vyšel lépe domácím. Ti v rozmezí dvou minut vybojovali dva přímé kopy, které Martin Vaniak s vypětím všech sil zlikvidoval. Zejména v prvním případě, když hlavičkoval nekrytý Temwanjira  k tyči, se čaroděj ve slávistické brance vyznamenal.


V 21. minutě mu však ani jeho brankářské čáry nepomohli v souboji s Burdujanem, který poslal po rohovém kopu prudkou hlavičkou domácí do vedení. Hned o dvě minuty později mohli sešívání po standardní situaci v podání Belaida vyrovnat, ale slovenský brankář Kuciak si se střelou francouzského záložníka s obtížemi poradil. Jako by psychická deka z inkasovaného gólu padla na hosty až v tuto chvíli, protože do konce první půle toho příliš nepředvedli.

Osud utkání vzal do svých rukou Brabec

Časomíra však ukrojila pouhé čtyři minuty z druhého dějství a slávisté dokázali srovnat. Kapitán Erich Brabec dokázal využít Volešákův centr, přetlačil jednoho ze svých rumunských hlídačů a protlačil míč do sítě. Vstřelený gól hostům výrazně pomohl.

Jejich kombinace začali být najednou přesnější a domácí často nevěděli, kde jim hlava stojí. Když už se dostali k míči, tak jejich akce ztroskotala na nepřesnosti. Slávisté si už výsledek 1:1do konce pohlídali a díky vstřelenému gólu na hřišti soupeře postupují do základní skupiny Poháru UEFA.

FC Vaslui - Slavia Praha 1:1
(1:0)

Branky: 22. Burdujan - 49. Brabec. Rozhodčí: Courtney - Shanks, McDowell (všichni Sev. Irsko). ŽK: Burdujan, Genčev - Necid, Latka, Brabec. Diváci: 9000. První zápas 0:0, postoupila Slavia.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události