Fotbal

Lavička: Vyřadil nás soupeř o stupínek lepší

Kouč Sparty Vítězslav Lavička po vyřazení svého týmu z Poháru UEFA uznal, že soupěř byl prostě lepší.

"Byli jsme si dobře vědomi toho, že nás čeká hodně těžká odveta, i když jsme v Záhřebu uhráli výsledek 0:0. Podařilo se nám po delší době protrhnout střeleckou smůlu, ale k celkovému úspěchu je třeba, aby hra v defenzívě byla bez chyb, a to se nestalo," řekl v úvodu svého hodnocení trenér Sparty Vítězslav Lavička.

V postup věřili i za nepříznivého stavu

"Měli jsme velkou víru v postup, ale musíme uznat, že v celkovém součtu obou zápasů byl náš soupeř o stupínek lepší. Čtvrteční zápas byl vývojem skóre poměrně divoký. Soupeř vedl, obrátili jsme výsledek, ale pak naše taktická chyba v rozehrávce nabídla Dinamu vyrovnání. I když jsme dostali po přestávce třetí gól, pořád jsme věřili, že s výsledkem ještě něco uděláme. Vystřídali jsme, přeskupili jsme sestavu, ale už jsme dokázali jen vyrovnat," popsal průběh zápasu kouč českého vicemistra.

Rozhodly minely v obraně

Nelíbily se mu chyby v obraně, které způsobily vyřazení. "Dostat ve dvou zápasech po třech gólech není dobré. Nabídly jsme soupeři chyby a on byl tak dobrý, že každé sebemenší zaváhání potrestal. Obrana prostě není už tak kompaktní jako na začátku sezony," vysvětloval Lavička.

Změy složení stoperské dvojice...

Lavička odpovídal i na otázku, proč rozbil stoperskou dvojici Řepka - Voříšek, která v Záhřebu a při ligovém utkání v Brně neinkasovala žádný gól, zatímco dvojice Řepka - Kučera dostala v Liberci a nyní v odvetě se Záhřebem po třech brankách. "Petr Voříšek mi řekl, že se na postu stopera necítí příliš dobře, že by se raději vrátil na místo pravého obránce. Proto jsme vrátili k Řepkovi Kučeru," hájil Lavička své rozhodnutí o složení obrany.

Kvalitní kádr Záhřebu

"Nechci dělat pár minut po zápase unáhledné závěry, ale když se podíváte na sestavu Záhřebu, najdete v ní velmi dobré cizince a celkově výbornou hráčskou kvalitu. Tohle všechno si musíme vyhodnotit s vedením klubu a zřejmě příchod cizinců je cestou, jak dostat zase Spartu nahoru," nadhodil Vítězslav Lavička. "Neřekl bych, že jsme v odvetě se Záhřebem propadli. Byla tam spousta výborných situací směrem dopředu. Musíme před derby se Slavií, které je už v pondělí, načerpat nové síly a zmobilizovat se," dodal kouč.

Chorvatské novináře zajímalo, zda ho prohra bude stát místo

Od chorvatských žurnalistů dostal Lavička mimo jiné otázku, zda se po vyřazení Sparty z Poháru UEFA něco mění na jeho trenérské pozici. "Je pár minut po utkání, nebudu dělat předčasné závěry, utkání budeme hodnotit s vedením klubu," odpověděl trenér fotbalistů Sparty.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události