Fotbal

Ostravští napodobovali Ronaldinha, Večeřa chtěl přeměřit branku

Fotbalistům Baníku stačilo na půdě Spartaku Moskva vstřelit ještě jednu branku k postupu v Poháru UEFA. Byli opravdu blízko, třikrát nastřelili břevno.

Po tragickém začátku, kdy se projevil komplex ostravského mužstva ze zápasů evropských pohárů na hřištích soupeřů, byl Baník postupu z 1. kola Poháru UEFA neskutečně blízko. Už ve třetí minutě hosté v Moskvě po špatně zahraném ofsjad systému prohrávali. Jako živá voda ale na svěřence Karla Večeři zapůsobila krásná individuální akce Rudolfa Otepky, po níž zkušený záložník ještě v prvním poločase vyrovnal.

Čeští fotbalisté si sice vytvořili šance, v nich si ale počínali jako brazilský míčový kouzelník Ronaldinho na reklamním videu:


Nešťastníkem byl ve čtvrtek zejména levý záložník Tomáš Mičola, který za stavu 1:1 v 54. minutě mohl vstřelit postupový gól, ale trefil jen břevno prázdné branky. „Dostal jsem se k odraženému míči, chtěl jsem hned střílet na branku, nebyl moc čas přemýšlet,“ klopil po utkání hlavu Tomáš Mičola. „Bohužel to padlo jen do břevna. Kdybych ale měl druhou možnost, asi bych to zkusil jinak,“ uznal přece jen.


Chvilku před tím Mičola pohrdl další obrovskou šancí a místo postupu trefil chorvatského brankáře Pletikosu. Druhým hráčem, který mířil jen do břevna, byl pár minut před koncem záložník Tomáš Marek. „Věděl jsem, že půjde centr za obranu, na hlavičku jsem si věřil, šel jsem s ním do souboje a trefil jsem to bohužel jen do spojnice,“ popsal svůj klíčový moment Marek.


Poslední šanci měl v nastaveném čase útočník Václav Svěrkoš. Do pokutového území na rohový kop naběhl v 94. minutě brankář Vašek a Svěrkoš se dostal ke střele. „Věděl jsem, že se bude pískat konec,“ začal popisovat poslední střelu zápasu. „Byla přede mnou hradba hráčů, tak jsem si míč dvakrát srovnal na nohu a vystřelil. Bohužel při Spartaku dneska stálo břevno a velmi dobrý Pletikosa,“ pochválil chorvatského brankáře. „Jsme zklamaní, ale myslím, že to vyprchá rychle, předvedli jsme totiž dobrý fotbal a máme na co navazovat,“ dodal Svěrkoš před odletem do Ostravy.

Večeřa chtěl nechat přeměřit branku

„To víte, že jsme strašně zklamaní. Možná jsme v celkovém součtu dvojutkání byli i lepší, ve čtvrteční odvetě v druhém poločase určitě a přesto jsme vypadli. Je to velká škoda,“ uznal trenér Ostravy Karel Večeřa. „Ve druhém poločase se hra naprosto obrátila. Baník hrál výborně, my naopak špatně a měli jsme hodně štěstí, že jsme zápas dovedli k postupovému konci,“ uznal Laudrup.


„Snad by stálo i za to, přeměřit v Lužnikách branky, jestli nejsou nižší,“ pokusil se na závěr humorem zvednout náladu Večeřa.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události