Hokej

Nový ročník prestižní NHL začíná poprvé v Praze

Ve vysočanské O2 Aréně nastoupí Tampa Bay Lightning a New York Rangers. Ve Stockholmu se pak střetnou Ottawa s Pittsburghem.

Pětice českých hokejistů by měla zasáhnout do zahajovacího zápasu 91. ročníku zámořské NHL. Historickou premiéru obstarají v pražské O2 Areně týmy Tampa Bay Lightning a New York Rangers. Dres Jezdců by měl určitě obléct obránce Michal Rozsíval. Jeho spoluhráč, útočník Petr Průcha, se podle prvních informací neprobojoval do sestavy a velkou podívanou měl sledovat pouze z tribuny. Jenže po dnešním rozbruslení byl trenéry nakonec zapsán do základní sestavy Rangers. Barvy jejich soupeřů budou hájit útočníci Václav Prospal, Radim Vrbata a zřejmě i vyhlášený bitkař David Kočí.


V neděli se oba týmy střetnou v české metropoli ještě jednou a očekává se, že hlediště haly pro téměř 18 tisíc diváků bude po oba dny zcela zaplněné. V Evropě zahájí sezonu také Ottawa a Pittsburgh. Senátoři se s Tučňáky utkají o víkendu dvakrát ve Stockholmu.


NHL nezačíná mimo Severní Ameriku poprvé. Úvodní zápasy mělo již třikrát možnost vidět Japonsko, před rokem pak elitní soutěž začala v Londýně dvěma souboji Anaheimu s Los Angeles. V Praze se sice před 19 lety představili Calgary Flames proti tehdejší československé reprezentaci, v samostatné České republice však bude možné vidět týmy NHL v akci poprvé.

Nahradí Lecavalier Jágra?

Přestože celá akce přišla o jednu z největších postav historie NHL Jaromíra Jágra, jenž v létě odešel z Rangers do Ruska, budou mít diváci šanci vidět na vlastní oči jinou velkou hvězdu Vincenta Lecavaliera, který hraje s Prospalem v jednom útoku.

Publikum se ještě může těšit na nepopsaný led, velkolepé uvítání hráčů a vtipné scénky na obří multimediální kostce. 

Utkání ve vysočanské O2 Aréně začne v šest hodin večer, přímým přenosem ho bude vysílat televize Nova a Nova sport.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události