Fotbal

Pomůže Plzni k bodům Kolář?

Plzeň i Zlín nutně potřebují tři body. Oba týmy se totiž krčí na spodku tabulky, když zatím dokázaly vyhrát pouze jeden zápas. Viktoria doufá, že ji pozvedne nová posila ze Sparty Daniel Kolář.

Zlín se chce v sobotu po zápase s Plzní odlepit ode dna tabulky fotbalové Gambrinus ligy. Západočeši by ale v zápase, který má výkop v 19 hodin, rádi uťali dlouhou šňůru zápasů bez výhry.

Penner: Je to zápas podzimu

Vážnost zápasu si uvědomuje i zkušený obránce Miroslav Penner. "Nesmíme propadat panice. V podobné situaci jsme byli před zápasem s Plzní i na jaře, kdy jsme v předchozích čtyřech zápasech nebodovali, ale nakonec jsme vše zvládli. A uspět chceme i tentokrát. Je to pro nás zápas podzimu a my do něj dáme všechno a půjdeme za vítězstvím,“ uvedl Penner, jehož týmu nepomohlo ani odvolání trenéra Mazury.


Jenže na bídné výsledky chce zapomenout i Plzeň, která vyhrála jen v prvním kole nad Žižkovem a od té doby sbírá maximálně body za nerozhodné výsledky. Před zápasem vedení klubu uspořádalo pro hráče speciální třídenní kemp, kde hráči a trenéři rozebrali vše, co tým trápí. Navíc klub získal ze Sparty posilu, útočníka Daniela Koláře. "Na soustředění bylo vidět, že hráčům není jedno, do jaké situace jsme se dostali. Teď bude důležité všechno přenést i do ligového zápasu,“ těší kouče Západočechů Jaroslava Šilhavého.

Kolář: Bude to boj

"Když se dostanu na hřiště, udělám pro úspěch všechno. Na klucích je vidět, jak moc chtějí vyhrát, a já bych jim k tomu rád pomohl. I když očekávám spíš boj než fotbal, jsem odhodlaný se rvát,“ podporuje odhodlání Západočechů bodovat nováček v plzeňské kabině Daniel Kolář.

Předpokládané sestavy

Zlín: Baránek - Malcharek, Zbožínek, Kroča, Penner - Šmahaj, Vyskočil, Zúbek, Malár - Žůrek, Kroupa.
Plzeň: Poštulka - Limberský, Rada, Hochmeister, Lecjaks - Petržela, Horváth, Trapp, Kolář - Rezek, Mlika.
Absence: nikdo - Vrzal (zranění).

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události