Hokej

Slavná NHL je tady! Na co se těšit?

Slavná NHL je tady! Na co se těšit?
Zdroj: oficiální zdroj

O zápasech největší hokejové soutěže na světě již byly popsány stohy papíru. Ale jaká jsou největší lákadla tohoto velkého divadla?

Vlastní stroje na broušení na bruslí, týmy lidí připravených zajistit cokoliv, množství jídla a pití a jen ty nejlepší hotely. Vymoženosti jako sušáky na rukavice a letlampy na hokejky. To je NHL a její svět.
Její představitelé si uvědomují, že tyto a další drobnosti zajišťují psychickou připravenost hráčů na utkání. Playeři musí být připraveni vyždímat ze sebe vše - jde přece o velkou show, o velký byznys, který protočí ročně stovky milionů dolarů a ovlivňuje životy lidí na celé planetě. Tak proč by neměl být dokonalý?1. NHL? Velkolepá show

Ve Spojených státech amerických je sport především společenská událost, kde se potkávají lidé všech věkových skupin. Ať jsou to občané chudí či bohatí, na NHL chodí všichni, kdo mají rádi hokej. A chodí se tam hlavně pobavit, dobře se najíst a popovídat si s přáteli. To v našich končinách hokej zatím není považován za zábavu pro celou rodinu, ale spíše sport, kde se člověk vyřve a dá si párek s pivem.
V O2 Aréně se dnes tedy nečeká typická "česká atmosféra." Přece jen v hale nebudou dva znesvářené tábory fanoušků, ale jen lidé, kteří si společně chtějí plnými doušky vychutnat opojnou ledovou show.Tu bude podtrhovat velkolepá doprovodná show, nám známá zatím jen z televize.
Hráči se budou rozbruslovat za zvuku dunivé hudby a nastupovat v záři reflektorů na krásně bílý led bez reklam. I když se nebude hrát, diváci se nudit nebudou - stejně jako v USA obstará zábavu multimediální kostka zavěšená nad ledem.


2. Jiný styl hokeje

NHL je tvrdší, rychlejší a přímočařejší. Hráči nejsou zvyklí ustupovat v soubojích a pokud se jim něco nezdá, vyřídí si to se soupeřem ručně. I pravidla jsou v tomto směru shovívavější: za bitku nenásleduje trest do konce utkání, ale pouze pětiminutový odpočinek na trestné lavici. Proto se dá očekávat, že na ledě to bude jiskřit. Nasazení hráčů je příkladné a podle Jaroslava Holíka nejvíce odlišuje NHL od evropských soutěží.


Zdroj: oficiální zdroj


Další výsadou zámořské soutěže je velká technická vyspělost hráčů na ledě. Hráči ve vysoké rychlosti mají puk „přilepený“ ke své hokejce a hlavu nahoře, která hledá volné spoluhráče. I tempo zápasu odlišuje NHL od evropských soutěží, stejně jako odlišná pravidla o zakázaném uvolnění a přísnější posuzování zákroků holí.

3. Bitkař Kočí

Jiskry budou létat i od bruslí jediného českého bitkaře Davida Kočího, který se stává v NHL respektovaným ostrým hochem. Nebývá zvykem, aby ochránce hvězd nebyl z USA či Kanady, a proto do své role dává Krejčíř své srdce a pere se opravdu srdnatě. „Nepřijel jsem sem dělat show pro diváky, mou prací je hlavně hrát hokej,“ uvedl Kočí, který by se měl utkat s Coltonem Orrem, vyhlášeným bitkařem Rangers. Kočí předvedl své bitkařské umění i v přípravných zápasech na NHL.
Podívejte se sami:


4. Talent Stamkos

Je nejmladším účastníkem dvojzápasu v Praze a také zde poprvé nastoupí k zápasu NHL. Premiéra jako hrom, ale nechává osmnáctiletý supertalent zcela v klidu. „Věřím si na to,“ tvrdí sebevědomě o svém prvním zápase.
Steven Stamkos je v zámoří přirovnávám k Sydneymu Crosbymu, protože i jemu je přisuzována velká budoucnost. V jedné formaci s ním bude nastupovat i Čech Radim Vrbata a tak bude možné sledovat spolupráci českého útočníka s možná nejzářivější hvězdou budoucnosti NHL. Na číslo 91 si na ledě určitě dejte pozor.5. Češi v akci

NHL je pro české příznivce atraktivní také díky tomu, že prestižních soubojů se může zúčastnit až pět českých legionářů. Dva na straně Rangers (Průcha, Rozsíval) a tři na straně Blesků z Tampy (Prospal, Vrbata, Kočí). Největší hvězdou je Prospal, který patří k nejzkušenějším českým hráčům v zámoří „Chystá se velká věc a my čeští hráči jsme rádi, že můžeme být při tom,“ uvedl Prospal.
Do sestavy New Yorku se neměl vejít Petr Průcha, ale nakonec se na led přeci jen podívá.6. Hvězdy Gomes, Lecavalier, Lundquist…

Dresy obou týmů, které se představí na ledě, oblékají některé velké osobnosti zámořské soutěže. Rangers mají v brance Švéda Lundquista, který je největší osobností Jezdců. V NHL hraje tři sezony a ve všech byl nominován na Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana ligy. Tento rok ji by prý měl konečně získat…


Scott Gomez je jedním z nejlépe placených hráčů ligy a své peníze si opravdu zaslouží. Výbušný, přesný, ale hlavně neuvěřitelně rychlý – to je Gomez, který se s číslem 19 bude neúnavně prohánět po ledě. Kdo ho zastaví?Možná slovenský bek Meszároš, který hraje v první obranné dvojici. Před ním bude nastupovat opravdu hvězdný útok St.Louis- Lecavalier – Prospal. Jména, která zná celá NHL hlavně kvůli skvělým kombinacím a překvapivým akcím. A takto je možné pokračovat do nekonečna. Je jasné, že NHL žádného sportovního fanouška nenechá na pochybách o tom, která že soutěž je nejatraktivnější na světě. "Je to prostě svátek pro lidi," uvedl dloubholetý hráč NHL František Musil.


Utkání ve vysočanské O2 Aréně začne v šest hodin večer, přímým přenosem ho bude vysílat televize Nova a Nova sport.

Utkání také můžete sledovat na našem webu tn.cz v on-line reportáži.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události