Fotbal

VIDEO: Slavia je před derby na Letné v dobrém rozpoložení

Úřadující mistr chce navázat na poslední úspěšné výkony a porazit největšího tuzemského rivala.

Fotbalisté Slavie Praha půjdou do ligového derby z prvního místa v tabulce a s čerstvým postupem do skupiny Poháru UEFA. Trenér Karel Jarolím i jeho svěřenci jsou odhodláni v pondělí na půdě Sparty uspět.Derby je specifický zápas

Slavia se chystá na derby v dobrém psychickém rozpoložení, ale v Edenu si všichni uvědomují, že duely se Spartou jsou vždycky jiné než ostatní zápasy. "Derby je specifický zápas. Do něj jdeme z prvního místa, ale v tomhle utkání to je pokaždé jiné. Rádi bychom navázali na výkony z poslední doby, prezentovali se dobrým fotbalem a uspokojili slávistickou obec," prohlásil před derby trenér "sešívaných" Karel Jarolím.

Jarolím: Musíme si dát pozor na standardní situace

Letenským se v poslední době příliš nedaří, z posledních pěti soutěžních zápasů ani jednou nevyhráli. Navíc ve čtvrtek vypadli v 1. kole Poháru UEFA, naopak Slavia dokázala postoupit. "Nechci spekulovat, jestli se to na nich podepíše. Třeba budou mít o to větší motivaci. Derby je prestižní a všechno ostatní je v tu chvíli zapomenuto," řekl Jarolím.


O nedostatcích Sparty však mluvit nechtěl. "Jejich slabiny bych nerad zveřejňoval. V posledních zápasech jsme je sledovali. Musíme si dát pozor na jejich útočníky a také ve středu hřiště má dobré hráče. Pochopitelně i na standardní situace," varoval zkušený kouč. Podle něj nebude jeho protějšek Vítězslav Lavička odvolán, ani když mu pondělí zápas nevyjde. "Nevěřím tomu, není tam tak dlouho. A pokud chtějí být koncepční, tak ho odvolávat nebudou."


Jarolímovi bude chybět zraněný Litteri, naopak stav záložníka Dušana Šventa už se zlepšil. "Dušan je zatím s otazníkem, uvidíme," dodal Jarolím.

Brabec se s Voříškem ještě nehecoval

Pro kapitána Slavie Ericha Brabce bude pondělní tradiční derby jeho premiérové. Tým Sparty navíc povede jeho bývalý spoluhráč a kamarád z rakouského Paschingu Petr Voříšek. Nyní ale bude stát na druhé straně barikády. "S Petrem jsem mluvil minulý týden před jejich utkáním v Liberci. To měl ještě jinou náladu. Teď jsme se zatím nehecovali. Já ho znám hodně dobře, je to kamarád, ale na hřišti to půjde stranou," dodal na závěr Brabec.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události